Maj w grupie 0c Misie

Maj w grupie Misiów przebiegł szybko, ale bardzo intensywnie, z wieloma atrakcjami. Zachwycaliśmy się rozkwitającą przyrodą. Poznaliśmy Święta Majowe: Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-ego Maja.

Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe. Poznaliśmy najciekawsze miejsca w Europie. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda życie na roślin i zwierząt łąkowych. Wykonaliśmy ciekawe prace przestrzenne m.in. piękną majową łąkę. Malowaliśmy kwitnące sady, kolorowe motyle i żuki. Poznaliśmy zwierzęta z wiejskiego podwórka oraz zwierzęta egzotyczne. Wzięliśmy udział w znakomitej wycieczce do Zagrody Edukacyjnej Paryż. Czekało tam  na nas mnóstwo atrakcji, wspaniałe warsztaty przyrodnicze, kulturoznawcze oraz kulinarne. W tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Mamy. Nagraliśmy okolicznościowy wierszyk i piosenkę. Z okazji tego święta dzieci wykonały własnoręcznie niespodzianki w formie laurek dla swoich mam. Uczestniczyliśmy również  w zajęciach z pierwszej pomocy, przeprowadzonych przez ratownika medycznego. Przekonaliśmy się, że nawet dzieci mogą pomóc w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia.