Bibliotekarki:

• Alina Ksepka

Zapraszamy codziennie w godz.  8.00- 16.00

W BIBLIOTECE MOŻESZ:

• wybierać i wypożyczać książki
  • korzystać z internetu
  • szukać informacji
  • uśmiechać się

W BIBLIOTECE ORGANIZOWANE SĄ:

• lekcje biblioteczne
  • konkursy i plebiscyty czytelnicze
  • spotkania autorskie
  • warsztaty czytelnicze
  • konkursy, zgadywanki
  • głośne czytanie
  • wystawki  książek

16 kwietnia 2018 r. rusza w naszej szkole  akcja „Uwolnij książkę!”

Wymień książkę i dziel się z nami radością czytania!

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Wystarczy przynieść do szkoły przeczytane już książki i odłożyć na półkę bookcrossingową (bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat). Właśnie takie półki znajdą się w naszej szkole!!

Regulamin akcji

1. Książki wyłożone na naszym bookcrossingowych regałach są udostępniane za darmo każdemu chętnemu czytelnikowi; uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, pracownikom i wszystkim gościom.

2. Wystarczy podejść do regału, znaleźć coś interesującego dla siebie i … zacząć czytać.

3. Z wolnego księgozbioru można korzystać  na miejscu, w obrębie szkoły lub zabrać książkę do domu.

4. Po skończeniu lektury odłóż swój egzemplarz na miejsce.

5. Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.

6. Jeśli książka miałaby zostać z Tobą na zawsze, uzupełnij księgozbiór i za zgodą rodziców przynieś w to miejsce jakąś książkę od siebie.

7. Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu egzemplarze nie były zniszczone. Pomyśl, czy książka którą chcesz uwolnić (oddać) jest ciekawa i godna polecenia.

8.  Dbamy o wszystkie „uwalniane” książki!

9. Darzymy Cię zaufaniem! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.