Nawigacja

 • Obecne teorie mózgu, przedstawiające go jako organ plastyczny podlegający nieustannym modyfikacjom, dają nauczycielom i pedagogom wiele możliwości wykorzystania w pracy procesu uczenia się opartego o doświadczenie. Istnieje wiele technik mających wpływ na usprawnianie umiejętności dzieci, zarówno, jeśli chodzi o naukę w szkole jak i codzienne funkcjonowania. Prace badawcze potwierdziły ogromne znaczenie uwagi słuchowej, czyli harmonijnego współdziałania głosu, słuchu i mowy dla sprawnego funkcjonowania organizmu człowieka – jego zachowania, sposobu porozumiewania się, samopoczucia i ogólnego stanu psychiki. Prowadzone badania wykazały również, że główna przyczyną zaburzeń w w/w sferach jest zachwianie bądź brak uwagi słuchowej. Trudności z przetwarzaniem słuchowym występują coraz częściej w naszym społeczeństwie. Przyczyn tych trudności można upatrywać zarówno w zanieczyszczeniu środowiska, wszechobecnym hałasie, stresie, a nawet przebytych chorobach - zwłaszcza górnych dróg oddechowych. Poniższe wyniki mogą stanowić informacje dla rodziców i nauczycieli o podjęciu niezbędnych działań, mających na celu uzyskanie lepszych wyników w nauce języków obcych, sprawniejszym czytaniu, pisaniu oraz polepszeniu koncentracji uwagi i zapamiętywaniu.
 • Świetlica - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

  22 maja w  świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Maj – jest taki miesiąc w roku, w którym świat nabiera uroku ”. Celem konkursu było rozbudzenie kreatywności i zdolności manualnych dzieci, stworzenie ciekawych prac plastycznych, przedstawiających piękno wiosennej przyrody w różnych miejscach: w parku, ogrodzie lub lesie.

 • Wiosna w grupie Pandy
  Z utęsknieniem czekaliśmy na pierwsze oznaki wiosny. Na spacerach obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie: pierwsze kwiaty i śpiew ptaków. Dzieci zrobiły dużo pięknych prac plastycznych, poznały nowe piosenki, robiły eksperymenty, grały na instrumentach muzycznych, brały udział w warsztatach LEGO oraz warsztatach mydlarskich, na których zrobiły piękne żelowe świece. 
 • Warsztaty kulinarno - edukacyjne klasy 8p

  W ramach programu "Warszawa z klasą. Klasa w Warszawie" klasa 8p uczestniczyła w warsztatach kulinarno - edukacyjnych w Pracowni na Kole. Temat warsztatów: Integracja to podstawa. 

 • Podsumowanie projektu "Z ekologią na Ty"

  Klasy pierwsze zakończyły projekt „ Z ekologią na Ty”. Uczniowie systematycznie wykonywali zadania o tematyce ekologicznej.  Realizowali je nie tylko na terenie szkoły, ale także podczas leśnych wędrówek i ciekawych wycieczek.

 • 100 hektarów dla Lasów Miejskich

  Sadzenie zorganizowano na terenie Lasu Bemowo, na jednej z działek przekazanych warszawskim leśnikom decyzją prezydenta Warszawy. W ciągu ostatnich kilku lat powierzchnia terenów, które pod swoją opiekę otrzymały Lasy Miejskie – Warszawa, zwiększyła się o ponad 100 hektarów.

 • Lato w Mieście 2023

  Szanowni Państwo
  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 w okresie od 26 czerwca 2023 r. do 14 lipca 2023 r. przez okres 3 tygodni organizuje wypoczynek dzieci i młodzieży w ramach Warszawskiej Akcji "Lato w Mieście".
  W zakładce "Lato w Mieście" znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zasad postępowania rekrutacyjnego i  harmonogram zapisów.

 • Wycieczka do teatru Palladium klas pierwszych
  17 kwietnia dzieci z klas pierwszych wybrały się na wycieczkę do teatru Palladium na spektakl pt. „Czarodziej”. Uczniowie odbyli magiczną podróż do krainy iluzji. Mogli nie tylko zobaczyć magię z bliska, ale też jej doświadczyć, dotknąć i poczuć.
 • Warsztaty z zakresu pierwszej pomocy dla klas pierwszych
  27 kwietnia uczniowie z klas pierwszych, mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z zakresu pierwszej pomocy. Dzieci nauczyły się w jaki sposób wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia oraz jak pomóc osobie poszkodowanej. 
 • Konkurs "Mam Talent" w klasach 3
  Dnia 4 maja  na poziomie klas III  odbył się konkurs  Mam Talent, zorganizowany przez Pole W. i Zuzannę Ch. z III B.
  Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów.  Tego dnia każdy uczestnik miał 3 minuty za zaprezentowanie swoich umiejętności.
 • Kwiecień w grupie 0c Misie

  Kwiecień był czasem pełnym pozytywnych emocji, wydarzeń edukacyjnych i atrakcji. Dzieci poznały litery: „Ł”, „J”, „F” oraz liczby: „9” i  „10”. Poznaliśmy też planety Układu Słonecznego. Przygotowywaliśmy się wspólnie do Świąt Wielkanocnych.

 • Świetlica - kwiecień 2023 r.

  Tematy realizowane w kwietniu:
  Tradycje i zwyczaje wielkanocne.
  W układzie słonecznym.
  Ziemia - nasz wspólny dom - 22.04 światowy Dzień Ziemi.
  Jestem Polakiem i jestem z tego dumny.

 • Świetlica - MAM TALENT W 2 D

  Dnia 28 kwietnia  w naszej świetlicy w 2d odbył się konkursu „Mam Talent”, zorganizowany przez same dzieci, podczas którego wszyscy chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje.

 • KONKURS PIOSENKI WIOSENNEJ I WIELKANOCNEJ „ZIELONE NUTKI”

  17 kwietnia w grupach zerowych odbył się konkurs piosenki wiosennej i wielkanocnej „ZIELONE NUTKI”.
   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"
  ul. Oławska 3
  01-494 Warszawa
 • 22 638 61 28
  22 638 61 28 (fax)

Galeria zdjęć