Szanowni Państwo,
W związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego podczas epidemii COVID19 oraz trudną sytuacją lokalową, zwracam się z prośbą o zapisywanie do świetlicy szkolnej tylko tych dzieci, których obydwoje rodzice pracują i nie mają możliwości zapewnienia im opieki.
W roku szkolnym 2020/2021 świetlica pracuje w godzinach 7.00-17.00.
Karta zapisu do świetlicy szkolnej jest dostępna na stronie szkoły w zakładce Szkoła - Dokumenty.
Dziecko zgłasza się do świetlicy z wypełnioną kartą zapisu, którą przekazuje wychowawcy świetlicy. Karty składamy do dnia 04.09.2020r.

kierownik świetlicy
Urszula Frieske

Witamy w Świetlicy Szkolnej w nowym roku szkolnym 2020/2021

Wrzesień, wrzesień!
W naszej szkole
klasy pełne słońca,
pełne dzieci. Bo wakacje
już dobiegły końca.

Nasza świetlica zapewnia opiekę dzieciom w godzinach od 7:00 do 17:00.

Jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po zakończonych lekcjach.

W  świetlicy dzieci  znajdują  czas na swobodną zabawę, na odrabianie prac domowych, zabawę na świeżym powietrzu, a także na zajęcia wynikające z planu dydaktyczno - wychowawczego pracy świetlicy.

1. Wyrabiamy nawyki dbania o własne zdrowie (higiena osobista, właściwe odżywianie).
  2. Wskazujemy czynniki wpływające pozytywnie i negatywnie na zdrowie i rozwój.
  3.  Rozwijamy zdolności muzyczne poprzez naukę piosenek, zabawy muzyczno-ruchowe, słuchanie muzyki.
  4.  Dostarczamy radości i zadowolenia poprzez organizację różnorodnych zabaw, konkursów itp., dostosowanych do wieku dzieci.
  5. Rozwijamy zainteresowania czytelnicze poprzez czytanie literatury dziecięcej, konkursy recytatorskie i czytelnicze.
  6. Wdrażamy uczniów do poczucia ładu i porządku poprzez poszanowanie wyposażenia świetlicy.
  7.  Dbamy o kulturę osobistą dzieci poprzez pogadanki, wdrażanie do używania form grzecznościowych oraz poprawnego zachowania.
  8.  Uczymy współpracy i współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez pogadanki oraz przestrzeganie ogólnie przyjętych norm zachowania.
  9.  Uczymy umiejętności rozwiązywania konfliktów.
  10.  Zachęcamy do udziału w konkursach szkolnych i międzyszkolnych.
  11. Wyrabiamy właściwy stosunek do pracowników szkoły i innych uczniów.
  12.  Uczymy rozpoznawania uczuć, emocji i sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
  13.  Zapoznajemy z zasadami bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, podczas zabaw w trakcie zajęć świetlicowych, przerw, podczas ferii zimowych, wakacji, dni wolnych od nauki (wskazywanie ewentualnych zagrożeń).
  14. Kształtujemy postawy szacunku do kultury, tradycji, obyczajów, wartości narodowych poprzez uroczyste obchody rocznic i świąt państwowych, wykonywanie gazetek

ROZSTRZYGNIĘCIE   KONKURSU   PLASTYCZNEGO

„JESIENNE CUDAKI "- październik  2020

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Jesienne cudaki” został rozstrzygnięty.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i kreatywności dziecięcej.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i poświęcony czas na stworzenie tak unikalnych prac plastycznych.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu grup 3a i 3e

„Jesienne cudaki”

Tematem konkursu jest wykonanie  płaskiej pracy plastycznej z liści, jarzębiny, trawy kolorowej –  przy pomocy  narzędzi i materiałów plastycznych tj. farba , kawałki materiału, bibuła, papier kolorowy (bez plasteliny).

Celem konkursu jest:

• rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów,
  • wyłonienie oryginalnych prac plastycznych pod względem estetyki wykonania oraz indywidualnego podejścia do tematu,
  • czerpanie radości z procesu tworzenia,
  • kształtowanie postawy twórczej wobec siebie i świata,
  • zachęcanie dzieci do działań twórczych,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej,

Oceniane będą prace wykonane samodzielnie podczas zajęć świetlicowych.

Konkurs trwa od 05.10-23.10.2020 r.

Prace składamy do sali nr 131

Koordynator konkursu: Anna Nec

WRZESIEŃ

Żegnamy wakacje – witamy szkołę - Organizacja pracy w świetlicy – zapoznanie dzieci z regulaminem świetlicy, szkoły wdrażanie do jego przestrzegania

Normy zasady, reguły (regulamin świetlicy, stołówki, placu zabaw) - Przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Wdrażanie do przestrzegania poleceń wychowawcy. Poznanie praw i obowiązków uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej

Plastik? Rezygnuję, redukuję. Segreguję. - Uświadomienie potrzeby segregacji odpadów i ich wtórnego wykorzystania. Kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego

Żegnamy lato – witamy jesień - Dostrzeganie walorów i uroku jesiennego lasu. Uświadamianie potrzeby szanowania lasu i zachowania się w nim zgodnie z ustalonymi zasadami.

Nie zmuszaj dzieci do aktywności, lecz wyzwalaj ich aktywność.

Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia.

Nie żądaj, lecz przekonuj.

Janusz Korczak

Wrzesień minął szybko i okazał się bardzo kreatywny: zabawy, gry edukacyjne, zajęcia czytelnicze, zajęcia i konkursy plastyczne, dodatkowo staraliśmy się zaszczepić w dzieciach umiejętność spędzania czasu wolnego w sposób twórczy.

Od września wspólnie realizujemy  projekt „Kreujemy czas wolny”, którego pomysłodawcą jest Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego.

Koordynatorem projektu z ramienia świetlicy jest Aneta Błaszczykiewicz.

Zamiarem jest: Wyrabianie wśród dzieci „dobrych nawyków” w zakresie umiejętności zabawy oraz spędzania czasu wolnego w sposób twórczy.

Na projekt składają się działania takie jak:

1. Organizacja konkursu plastycznego z wykorzystaniem niekonwencjonalnych technik plastycznych. Temat pracy: „W mojej głowie, w mojej wyobraźni”
  2. Teatr to pasja – organizacja teatrzyków
  3. Kreatywne tworzenie – origami
  4. Świetlicowy turniej gier planszowych
  5. Stworzenie w salach świetlicowych kącika planszówek i pomysłów na kreatywne spędzanie czasu wolnego

W zajęciach „Kreujemy czas wolny – analogowo” może uczestniczyć każdy  uczeń, który uczęszcza do świetlicy szkolnej.