Nawigacja

Świetlica

II Świetlicowy Konkurs Talent Show
14 czerwca 2018 roku odbył się II Świetlicowy Konkurs Talent Show. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy Talent Show mogli zaprezentować swoje umiejętności i talenty. Występy dzieci przyjmowane były z dużym entuzjazmem i nagradzane gromkimi brawami publiczności. Na koniec uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i medale. Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne występy.

  zdjęcia


Maj - czerwiec
Symbole narodowe – pamiętamy o ważnych datach w historii Polski. Kwitnący maj - dostrzegamy piękno otaczającego nas świata i zmiany jakie w nim zachodzą. Nasza mama kochana - uczymy się szacunku dla rodziców i osób starszych. Do serca przytul psa – wzbogacamy naszą wiedzę o zwierzętach domowych. Podróże palcem po mapie - jak wykorzystać mapę do planowania wymarzonej wyprawy wakacyjnej. Bezpieczne wakacje.
Występy grup teatralnych w ramach konkursu „Bajanie przy kominku” - dziękujemy za dobrą zabawę i życzymy wielu sukcesów.

  zdjęcia


Przedstawienie „Calineczka”.
Przedstawienie przygotowane przez grupy świetlicowe. Umiejętności aktorskie uczniowie zaprezentowali przed dziećmi z naszej szkoły oraz zaproszonymi gośćmi. Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę widzów, którzy z dużym zainteresowaniem i przyjemnością oglądali barwny spektakl. Na twarzach odbiorców widać było uśmiech i zadowolenie. Przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami.
Gratulujemy aktorom i nauczycielom przygotowującym ten piękny występ.

  zdjęcia


Kwiecień
Kwietniowe żarty - dobra zabawa bez złośliwości.  Mali turyści - przemierzam wesoło Europę. Szanujmy naszą planetę - dbam o swoje otoczenie. Kolorowa wiosna - prace plastyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych. Rozdanie dyplomów uczestnikom Dzielnicowego Konkursu plastyczno-technicznego „Moja zakładka do książki”GRATULUJEMY. Warsztaty kulinarne - zasady zdrowego odżywiania i dobra zabawa podczas przygotowywania kolorowego posiłku.

  zdjęcia


Wielkanocne świętowanie
W okresie przedświątecznym klasy 1b i 1d zaprezentowały program arystyczny Wielkanocne świętowanie". Wesołe piosenki i wierszyki wprowadziły wszystkich widzów (dzieci i zaproszonych gości) w radosny nastrój. Naszym pierwszakom dziękujemy i gratulujemy wspaniałego występu.

  zdjęcia


Marzec
Marcowe kaprysy - „W marcu jak w garncu". Bohaterowie kreskówek - wzbudzanie zainteresowania twórczością animacyjną. Kreskówki z dzieciństwa naszych dziadków. Nadchodzi wiosna - obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie. Kolorowe pisanki - tradycje i zwyczaje staropolskie.

  zdjęcia


Konkurs "Wielkanocna kartka Świąteczna"
W marcu przeprowadzony został konkurs świąteczny "Wielkanocna kartka świąteczna". Skierowany był do dzieci z klas 1-4, uczęszczających do świetlicy szkolnej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Prace dzieci były bardzo różnorodne pod względem techniki i formy wykonania. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. 

Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy i gratulujemy pięknych i pomysłowych prac.

  zdjęcia


Luty
Przysłowia mądrością narodu - znaczeniem przysłów w kulturze narodowej. Walentynki. Zimowa Olimpiada Sportowa - idea zimowych sportów olimpijskich, symbole olimpijskie. Sylwetki znanych sportowców. Zasady fair play na wielkich zawodach sportowych i w czasie zabaw w szkole. Sen o Warszawie - postawy patriotyczne związane z rodzinnym miastem i środowiskiem lokalnym. Kolorowa Warszawa. Warszawska Syrenka – bohaterka legend, herb Warszawy.

  zdjęcia


Styczeń
Wielkie bale w karnawale. Bezpieczne zabawy na śniegu. Wiem co robić kiedy jestem sam – pomagam, ratuję. Wdrażanie do dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Promowanie aktywnego odpoczynku w czasie ferii zimowych. Zimowe bajki uczą i bawią.   Wyniki konkursu plastycznego „Śniło mi się, że…” - gratulujemy.

  zdjęcia


Jasełka świetlicowe klasy 1b i 1d
W okresie przedświątecznym klasy 1b i 1d zaprezentowały dla swoich gości „Jasełka”. Wszystkim dzieciom gratulujemy pięknego występu.

  zdjęcia


Grudzień
Historia św. Mikołaja. Mikołaj w wyobrażeniach dzieci. Uwrażliwienie dzieci na potrzeby drugiego człowieka. Choinkowe cuda - kompletowanie ozdób choinkowych. Świetlicowe choinki. Wspólne kolędowanie.

  zdjęcia


Przedstawienie teatralne „Smerfne marzenia o śniegu”.
14 grudnia o godzinie 13:30 przy muzyce z filmu „Ekspres polarny” uczniowie klasy 3a i 3e w przebraniach Smerfów wybiegły na aulę i rozpoczęło się przedstawienie teatralne pt. „Smerfne marzenia o śniegu”. Wspaniała kreacja postaci w wykonaniu małych artystów wszystkich widzów przeniosła do baśniowej, śnieżnej krainy Smerfów. Ogrom pracy i zaangażowanie zostały nagrodzone gromkimi brawami i pysznymi smerfnymi babeczkami.
Wszystkim artystom gratulujemy i dziękujemy za piękne przedstawienie.

  zdjęcia


Konkurs "Choinkowe cuda"
W grudniu przeprowadzony został konkurs świąteczny "Choinkowe cuda". Skierowany był do dzieci z klas 1-3, uczęszczających do świetlicy szkolnej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a prace dzieci wyróżniała niezwykła pomysłowość oraz staranność. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i słodkościami. Część prac przekazana została na Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany co roku w naszej szkole.

Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy i gratulujemy pięknych prac.

  zdjęcia


Mikołajki na świetlicy
Zwyczaj obchodzenia Mikołajek związany jest z postacią świętego Mikołaja Biskupa z Miry, który był człowiekiem skromnym, a wszystko, co posiadał rozdawał biednym i potrzebującym. 6 grudnia do wszystkich dzieci w świetlicy szkolnej  przybył wyjątkowy gość - Święty Mikołaj  w towarzystwie swoich wspaniałych pomocników. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkimi prezentami, każdy mógł poczuć dziecięcą radość.

  zdjęcia


Listopad
Polska moja ojczyzna - symbole narodowe, mapa Polski. Święto integracji - kształtowanie życzliwych postaw wobec siebie i osób potrzebujących. Jem zdrowo kolorowo - żyjemy zdrowo i dbamy o zdrowie. Andrzejkowe wróżby - wspólne pląsy i zabawy. Konkurs plastyczny - "Śniło mi się, że..."

  zdjęcia


Witaminki z naszej szkolnej rodzinki
26 października 2017 o godzinie 13.30  wystawiony został dziecięcy  musical pt: „Witaminki z naszej szkolnej rodzinki” w ramach tematu tygodnia  świetlicy Kolory jesieni, dary jesieni
Celem inscenizacji było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i warzyw. Uczniowie klas 3 A i 3 E wprowadzili widzów śpiewająco w świat kolorowych smakołyków prezentując  piosenki: „Zdrowia smaki”, „Gruszka”, „Zamieszanie na straganie”, „Sałatka jarzynowa”, „Olimpiada w Jarzynowie”, „Witaminki”, „Alfabet owocowo - warzywny”. Młodzi aktorzy naszej szkoły ćwiczyli wytrwale wiersze i układy taneczne w świetlicy szkolnej pod okiem wychowawczyni  Doroty Romanik. Podczas premiery wypadli znakomicie, zebrali burzę braw. Po przedstawieniu kilka ciepłych słów do młodych wykonawców skierowała Pani kierownik świetlicy Małgorzata Jabłońska podziękowała dzieciom jak i wszystkim przybyłym gościom. W dowód uznania ich wysiłku wykonawcy otrzymali piękne, soczyste gruszki. Wszystkim zaangażowanym w to wspaniałe przedstawienie bardzo dziękujemy za pomoc i miłe słowa uznania.

Pyszne jabłka i cytryny, boróweczki i maliny, marchew, seler, nać pietruszki i jagody oraz gruszki, szpinak, smaczne pomidory, groch, kapusta oraz pory, kartofelki, zupę z dyni. Jednym słowem - WITAMINY!

   zdjęcia


Konkurs plastyczny „Kolory jesieni”
W październiku przeprowadzony został konkurs plastyczny pt. "Kolory jesieni". Uczestnikami konkursu był dzieci z grup świetlicowych klas I-III. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Prace dzieci wyróżniała pomysłowość, oryginalność oraz różnorodność zastosowanych technik plastycznych. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami i słodkościami.
Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy i gratulujemy pięknych prac.


  zdjęcia


Październik
Obycie umila życie. Dostrzegamy potrzeby innych. Kształcenie umiejętności prawidłowego zachowania się przy stole podczas posiłku. Postawy opiekuńcze wobec młodszych i słabszych. Potrzeba przestrzegania kultury osobistej w życiu codziennym. Jan Paweł II w naszej pamięci. Każdy chce mieć przyjaciela - umiejętności nawiązywania relacji koleżeńskich. Kolory jesieni, dary jesieni - cykliczność pór roku. Dla tych, którzy odeszli - wzbogacenie wiadomości o tradycjach narodowych, polskiej tradycji odwiedzania grobów.

  zdjęcia 


Wrzesień
Witaj szkoło, witaj świetlico. Bezpieczeństwo w szkole i w jej okolicy -
zapoznanie dzieci z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa w szkole i na placu zabaw. Przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach - znaki drogowe. Nadchodzi jesień - zwrócenie uwagi dzieci na zmiany zachodzące w przyrodzie i konieczność doboru ubrania do warunków pogodowych. Prace plastyczne o tematyce jesieni. Pamiętajmy o naszej planecie - jesteśmy odpowiedzialni za nasze otoczenie - dostrzegamy problem zanieczyszczenia i  potrzebę ochrony środowiska przyrodniczego.

  zdjęcia

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"
    ul. Oławska 3
    01-494 Warszawa
  • 22 638 61 28
    22 638 61 28 (fax)

Galeria zdjęć