• Projekt dogoterapeutyczny pt. „Profilaktyka pogryzień”

25 października w klasach „0” ruszył projekt dogoterapeutyczny pt. „Profilaktyka pogryzień”. Projekt ten ma na celu uświadomienie dzieci ,że nie każdy pies jest przyjaźnie nastawiony na kontakt z człowiekiem oraz zapobieganie pogryzień . W tym dniu odwiedził nas pies o imieniu Śnieżka. Dzieci dowiedziały się o właściwym zachowaniu przy psie oraz nauczyły  się właściwego głaskania psa. Nie zabrakło przytulania się i częstowania smakołykami.

28.10.2019 17:08 | więcej »
  • Wycieczka do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Dzieci z grup zerowych wybrały się na wycieczkę do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Grupa 0a miała zajęcia o ptakach występujących w Polsce, zaś grupa 0b o zwierzętach małych i dużych, które zamieszkują polskie lasy. Po zajęciach -korzystając z przepięknej jesiennej pogody – zerówkowicze spacerowali po Łazienkach Królewskich oraz wspólnie bawili się w parku.

28.10.2019 16:58 | więcej »
  • Warsztaty zoologiczne - Dokąd tupta nocą jeż?

Dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły w zajęciach, których głównymi bohaterami były dwa jeże- Balbinka i Okruszek. Dzieci dowiedziały się jakie są codzienne potrzeby zwierząt, jak się nimi zajmować i co najbardziej lubią jeść. (Wbrew obiegowej opinii nie gustują one w jabłkach czy innych owocach, natomiast smakołykami są dla nich dżdżownice, ślimaki lub chrząszcze).

28.10.2019 16:50 | więcej »
  • Nauka przez zabawę w grupie 0 „b”

Dzieci z grupy 0b od początku roku szkolnego uczą się przez: zabawę, ruch i muzykę. Do zajęć umuzykalniających nie tylko wykorzystujemy instrumenty muzyczne, ale również chińskie pałeczki, czy chociażby jajka po Kinder Niespodziankach. Na ćwiczeniach gimnastycznych dzieci są stymulowane wielozmysłowo, i tak oprócz ćwiczeń z hula-hop, woreczkami, skakankami, piłkami używamy foli bąbelkowej!

28.10.2019 16:47 | więcej »
  • Warsztaty z ceramiki

Dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły w warsztatach z ceramiki, która prowadziła p. Agnieszka z „Glinianego Zakątka”. Na zajęciach wykonały piękne serduszka i samodzielnie je ozdobiły.

28.10.2019 16:41 | więcej »
  • Wyjście oddziałów zerowych do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo

Dzieci z oddziałów zerowych wybrały się  na zajęcia edukacyjne do Biblioteki Publicznej. Na miejscu zobaczyły jak wygląda biblioteka, dowiedziały się na czym polega praca Pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić, aby móc wypożyczyć książkę.

28.10.2019 16:37 | więcej »
  • Projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Grupa 0 „a” w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Koordynatorkami w naszej szkole są wychowawczynie: Anna Sosnowska i Natalia Monastyrska.

16.10.2019 18:36 | więcej »