• Konkurs recytatorski „Poeci dzieciom”

31 stycznia uczniowie z oddziałów zerowych wzięły udział w konkursie recytatorskim pt.: „Poeci dzieciom”. Dzieci biorące udział w konkursie recytowały wiersze znanych poetów literatury dziecięcej.

04.02.2020 09:18 | więcej »
  • „Bezpiecznie z Borsukiem” - spotkanie z policjantami

28 stycznia dzieci z oddziałów zerowych wzięły udział w spotkaniu z policjantami. Uczniowie rozmawiali o tym jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe oraz pamiątkowe książeczki.

Opracowała: Anna Sosnowska

04.02.2020 09:15 | więcej »
  • Zajęcia pt. „Czym zajmuje się fryzjer?” w grupie 0 „a”

18 listopada 2019 r. dzieci z grupy 0 „a” wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez mamę Karolinki. Pani Ania opowiedziała grupie czym charakteryzuje się zawód fryzjera oraz pokazała podstawowe narzędzia fryzjerskie. Uczniowie mieli też okazję odegrać krótkie scenki. Zajęcia  pozwoliły lepiej poznać zawód fryzjera, a proponowane aktywności wzbudziły wiele pozytywnych emocji.

03.12.2019 09:21 | więcej »
  • Ozoboty w grupie 0a

Dzieci z grupy 0a w formie zabawy, w przyjazny sposób wprowadzone zostały w świat programowania. Podopieczni przystąpili do tworzenia tras i kodowania ruchów robota. Robot podążał za śladem linii i odczytywał odpowiednie sekwencje. Dzięki robotowi dzieci przekonały się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze naszego życia.

28.11.2019 12:25 | więcej »
  • II miejsce w konkursie fotograficznym

19 listopada odbyło się wręczenie nagród w Dzielnicowym Konkursie Fotograficznym „Jesienne Bemowo”. Laureatką w kategorii 5-6 lat została Zuzanna Wójcikowska z grupy 0b, która zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

28.11.2019 12:18 | więcej »
  • Dzień Misia w 0a i 0b

25 listopada grupy 0a oraz 0b obchodziły Dzień Misia. Każde dziecko przyniosło do szkoły ulubionego misia. Dzieci zapoznały się z historią powstania maskotki, a także wykonały prace plastyczne o tej tematyce.

28.11.2019 12:14 | więcej »
  • Udział grupy 0 „a” w warsztatach pt. „Wynalazki, które zmieniły świat”

5 listopada grupa 0 „a” miała okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach pt. „Wynalazki, które zmieniły świat”. Warsztaty poprowadziła pani Monika – mama Jędrka z naszej grupy, które na co dzień pracuje w Centrum Edukacji Obywatelskiej – organizacji, która od lat wspiera polskie szkoły.

18.11.2019 17:12 | więcej »
  • Udział w festiwalu "Muzyka łączy pokolenia"

6 listopada w Przedszkolu nr 435 w Warszawie, odbył się festiwal „Muzyka łączy pokolenia”. Honorowy Patronat objęła Pani Urszula Kierzkowska  Burmistrz Dzielnicy Bemowo.

18.11.2019 10:33 | więcej »
  • Projekt dogoterapeutyczny pt. „Profilaktyka pogryzień”

25 października w klasach „0” ruszył projekt dogoterapeutyczny pt. „Profilaktyka pogryzień”. Projekt ten ma na celu uświadomienie dzieci ,że nie każdy pies jest przyjaźnie nastawiony na kontakt z człowiekiem oraz zapobieganie pogryzień . W tym dniu odwiedził nas pies o imieniu Śnieżka. Dzieci dowiedziały się o właściwym zachowaniu przy psie oraz nauczyły  się właściwego głaskania psa. Nie zabrakło przytulania się i częstowania smakołykami.

28.10.2019 17:08 | więcej »
  • Wycieczka do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Dzieci z grup zerowych wybrały się na wycieczkę do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Grupa 0a miała zajęcia o ptakach występujących w Polsce, zaś grupa 0b o zwierzętach małych i dużych, które zamieszkują polskie lasy. Po zajęciach -korzystając z przepięknej jesiennej pogody – zerówkowicze spacerowali po Łazienkach Królewskich oraz wspólnie bawili się w parku.

28.10.2019 16:58 | więcej »
  • Warsztaty zoologiczne - Dokąd tupta nocą jeż?

Dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły w zajęciach, których głównymi bohaterami były dwa jeże- Balbinka i Okruszek. Dzieci dowiedziały się jakie są codzienne potrzeby zwierząt, jak się nimi zajmować i co najbardziej lubią jeść. (Wbrew obiegowej opinii nie gustują one w jabłkach czy innych owocach, natomiast smakołykami są dla nich dżdżownice, ślimaki lub chrząszcze).

28.10.2019 16:50 | więcej »
  • Nauka przez zabawę w grupie 0 „b”

Dzieci z grupy 0b od początku roku szkolnego uczą się przez: zabawę, ruch i muzykę. Do zajęć umuzykalniających nie tylko wykorzystujemy instrumenty muzyczne, ale również chińskie pałeczki, czy chociażby jajka po Kinder Niespodziankach. Na ćwiczeniach gimnastycznych dzieci są stymulowane wielozmysłowo, i tak oprócz ćwiczeń z hula-hop, woreczkami, skakankami, piłkami używamy foli bąbelkowej!

28.10.2019 16:47 | więcej »
  • Warsztaty z ceramiki

Dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły w warsztatach z ceramiki, która prowadziła p. Agnieszka z „Glinianego Zakątka”. Na zajęciach wykonały piękne serduszka i samodzielnie je ozdobiły.

28.10.2019 16:41 | więcej »
  • Wyjście oddziałów zerowych do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo

Dzieci z oddziałów zerowych wybrały się  na zajęcia edukacyjne do Biblioteki Publicznej. Na miejscu zobaczyły jak wygląda biblioteka, dowiedziały się na czym polega praca Pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić, aby móc wypożyczyć książkę.

28.10.2019 16:37 | więcej »
  • Projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Grupa 0 „a” w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Koordynatorkami w naszej szkole są wychowawczynie: Anna Sosnowska i Natalia Monastyrska.

16.10.2019 18:36 | więcej »