Nawigacja

 • Świetlica - "Pani Jesień"

  Przeszedł sobie dawno
  śliczny, złoty wrzesień...
  Teraz nam październik
  Dała pani jesień...

 • Świetlica - październik 2022 r.

  W październiku:

  W królestwie jesieni.
  Internet i komputer – jak bezpiecznie korzystać z komputera?
  Jem zdrowo i kolorowo.
  Czas zadumy…

   

 • Fotobudka w naszej szkole
  Fotobudka w naszej szkole. Od środy 2 listopada, w każdą środę na dwóch długich przerwach, w auli wystawiona będzie fotobudka tematyczna. Tylko podczas tych przerw, można wyjąć telefony komórkowe na czas zrobienia zdjęcia.
  Tak wygląda przyjaźń- to pierwsza odsłona naszej fotobudki (po dwóch tygodniach zmienimy tematykę).
  Pokażcie jak wygląda prawdziwa przyjaźń- wykonując najbardziej przyjacielskie zdjęcia jakie tylko dacie radę.
  Zdjęcia prześlijcie Librusem do pana Michała- pedagoga. Jeśli będą super fajne, to może uda się nimi ozdobić wybrane miejsca w szkole :-). I najważniejsze- pamiętajcie, że jeśli będziecie chcieli opublikować gdzieś zdjęcie, konieczna jest zgoda wszystkich osób, które się na nim znajdują.

  Miłej zabawy!

  Ps. Na załączonym zdjęciu macie przykład przyjacielskiego zdjęcia osób, które już świetnie znacie :-)
 • Dzień Kundelka
  25 października to Dzień Kundelka i jednocześnie Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. W związku z tym świętem zwierząt nasi uczniowie z klas 4-8 nadesłali fotografie, które stanowiły wystawę szkolną.
  Samorząd Uczniowski
 • Miło nam poinformować, że nasza SZKOŁA została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie mazowieckim jest prowadzony przez Polska Times, Echo Dnia oraz Tygodnik Ostrołęcki.
 • Czy można polubić pszczoły? - warsztaty przyrodnicze dla grup zerówkowych
  20 października Królowa Pszczół odwiedziła grupy zerówkowe. Pani Agnieszka opowiadała dzieciom o życiu, budowie i zwyczajach pszczół, a także uświadomiła im jak ważną rolę w przyrodzie oraz naszym codziennym życiu pełnią te niezwykle inteligentne i pracowite owady.
 • Kulturalna klasa na Mazowszu

  W październiku klasy 8 uczestniczyły w warsztatach w ramach programu Kulturalna klasa na Mazowszu. Była to okazja by połączyć wiedzę z zabawą. W ich trakcie uczniowie poznali technikę plastyczną, lecz także przyswoili sobie symbolikę przedstawień, która jest ukryta głęboko, pod powierzchnią farby. Owocem zajęć były kolorowe bumerangi z doczepionymi magnesami.

 • Warsztaty pszczelarskie
  20 października uczennice i uczniowie klasy 1b i 1c wzięli udział w warsztatach przyrodniczych. Dowiedzieli się jakie obowiązki należą do królowej ula, kim jest truteń, jak pszczoły zapylają kwiaty i zbierają nektar, oraz wiele innych ciekawostek z życia pracowitych owadów. 
 • Dzień Poczty Polskiej
  18 października obchodzimy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji klasa 1e wybrała się do pobliskiej biblioteki na warsztaty, żeby dowiedzieć się więcej o ciekawej i potrzebnej pracy listonoszy i listonoszek:)
 • Warsztaty kulinarne
  12 października klasa 1b wzięła udział w warsztatach kulinarnych Danie na drugie śniadanie. Uczniowie przygotowali Mini Frittaty oraz ciasteczka owsiane. Było pysznie!
   
 • Otrzęsiny klas 4-tych
  5 października odbyły się otrzęsiny klas 4-tych. Prowadzone były przez uczennice – Weronikę Rogowską i Agatę Podlach. Na początku najmłodsi musieli wykonać różne zadania przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Próbowali swoich sił w teście wiedzy na temat szkoły i nauczycieli. Wspólnie rysowali portrety/karykatury wychowawców. 
 • Szanowni Państwo w szkole trwa zbiórka nakrętek dla podopiecznych Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom - Rodzina - Człowiek. Tym razem zbieramy na protezę górną dla Mariusza.
 • Świetlica - Klasa 2d sadzi drzewka

  12 października podczas zajęć świetlicowych, uczniowie klasy 2d wzięli udział w upiększaniu terenu wokół szkoły - sadzili drzewa.
  Dzieci miały okazję bezpośredniego obcowania z przyrodą, poznania jej, zrobienia czegoś dla środowiska.

 • Warsztaty archeologiczne w klasach drugich
  Na początku października nasi uczniowie z klas drugich wzięli udział w fantastycznych warsztatach archeologicznych.
  Klasy 2 c i 2 e w czasie zajęć pt. „ Yaba Daba Doo” dowiedziały się, co dzisiejsza nauka może powiedzieć o najdawniejszych dziejach ludzkości, zobaczyły między innymi jak wykonywano krzemienną broń i jak działały prahistoryczne wiertarki, rozpalały pradziejowy ogień i tworzyły wydmuchiwane malowidło jaskiniowe, pradawną biżuterię i gliniane totemy.
 • W dniach 5-6 października odbyły się w naszej szkole warsztaty dla rodziców, prowadzone przez naszego pedagoga Michała Przybyłowicza.
  Temat spotkania brzmiał: Jak skutecznie rozmawiać z dziećmi, motywować i wyznaczać granice? Rozpoznawanie indywidualnych potrzeb i predyspozycji dzieci na podstawie testu Cztery soczewki prof. G. Nelsona.
 • Wrzesień w grupie Misie „0” C
  We wrześniu w grupie „Misie” wiele się działo. Poznawaliśmy nasze imiona i  zainteresowania. Zwiedzaliśmy naszą szkołę i jej okolice. Uchwaliliśmy Kodeks grupowy. Dowiedzieliśmy się również, jak zachować się w trudnych sytuacjach. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w pogodzie wczesną jesienią.
 • Świetlica - wrzesień

  ​​Tematy realizowane we wrześniu:
  Witamy świetlicę – poznajemy zasady i reguły obowiązujące w nowej szkole. Bezpieczna świetlica - droga do szkoły i ze szkoły.  Żegnamy lato, witamy jesień. Czytajmy! Ogólnopolski dzień głośnego czytania.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"
  ul. Oławska 3
  01-494 Warszawa
 • 22 638 61 28
  22 638 61 28 (fax)

Galeria zdjęć