• Certyfikat „Varsavianistyczna Szkoła”

8 października 2019r. Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Warszawy zaprosił warszawskie szkoły do Technikum nr 11 na ul. Odrowąża 75 na uroczystą galę podsumowującą kolejną edycję projektu  „Varsavianistyczna Szkoła” Z prawdziwą radością informujemy, że  nasza szkoła otrzymała certyfikat po raz trzeci. Wyróżnienie to zostało przyznane nam bezterminowo. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6g, Anna Bałdowska i Izabela Lotek.

13.10.2019 23:17 | więcej »
  • Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Irenie Sendlerowej.

15 lutego 2019r., w 109 rocznicę urodzin Ireny Sendlerowej, w miejscu,

w którym pracowała jeszcze przed II wojną światową, czyli w VI Ośrodku Opiekii Zdrowia przy ul. Siedzibnej 25 miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

25.02.2019 19:28 | więcej »
  • Wycieczka „Traktem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów w Warszawie”

W październiku 2018r. uczniowie klas 8c wzięli udział w wycieczce Traktem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów w Warszawie.

Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty w Muzeum Polin - „Żonkile”. Opowieść o powstaniu w getcie warszawskim. Następnie uczniowie odczytując  napisy na sjenitowych blokach traktu,  przeszli traktem męczeństwa odwiedzając po drodze Pomnik Bohaterów Getta, Bunkier Anielewicza, pomnik granicy getta przy ul. Stawki, fragment muru getta przy ul. Stawki oraz pomnik Umschlagplatz.

Była to ciekawa lekcja historii zrealizowana poza szkołą.

25.02.2019 19:23 | więcej »
  • „Spotkanie Młodych” przy Grobie Nieznanego Żołnierza

16 listopada 2018r., w 93 rocznicę złożenia prochów Nieznanego Żołnierza w arkadach Pałacu Saskiego, przedszkolaki i uczniowie szkół warszawskich spotkali się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, by oddać hołd tym wszystkim, którzy walczyli o niepodległość Polski.  Jednocześnie spotkanie to było rozpoczęciem XIV edycji Konkursu Wiedzy o Grobie Nieznanego Żołnierza, w  którym nasza szkoła bierze udział od wielu lat, a uczniowie odnoszą znaczące sukcesy.

25.02.2019 19:18 | więcej »
  • Spotkanie z warszawskim przyrodnikiem
    9 kwietnia uczniowie klasy 4g i 5b mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z warszawskim przyrodnikiem p. Arkadiuszem.
    23.04.2018 12:52 | więcej »
  • Gra miejska „Nowolipki, jakich już nie ma”
    17 marca września grupa uczniów z klasy 4g i 7c wraz z p. E. Kalitą i p. D. Kosiór wzięła udział w grze miejskiej zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy pt: „Nowolipki jakich już nie ma”.
    20.04.2018 14:02 | więcej »
  • Spotkanie z warszawskim przewodnikiem
    5 lutego uczniowie klas 4g,5b i 7a,  którzy w tym roku szkolnym starają się o uzyskanie Odznak Młodego Warszawiaka, mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z warszawskim przewodnikiem p. Ewą Andrzejewską.
    20.04.2018 13:54 | więcej »
  • Ogólnopolski Centralny Zlot Młodzieży PTTK Palmiry
    21 października uczniowie naszej szkoły wraz z p. Leną Rzechułą, p. Edytą Sikorą i p. B. Małłek wzięli udział w  Ogólnopolskim  Centralnym  Zlocie Młodzieży PTTK Palmiry.
    20.04.2018 13:51 | więcej »
  • Park miniatur województwa mazowiekiego
    W niedzielę 17 września grupa uczniów z klasy 7c odwiedziła Park Miniatur Województwa Mazowieckiego. Ekspozycja PMWM obejmuje 10 miniatur budynków z XVIII i XIX wieku, będących częścią założenia architektonicznego tzw. „Osi Saskiej”, które zniknęły z krajobrazu Warszawy lub zmieniły formę.
    08.11.2017 21:04 | więcej »
  • Gra miejska „Tajemnice Parku Żeromskiego”
    W trakcie wydarzenia uczniowie zapoznali się nie tylko z historią żoliborskiego parku, ale odkryli również jego walory przyrodnicze oraz zwiedzili fragmenty XIX wiecznych fortyfikacji.
    08.11.2017 21:05 | więcej »
  • Gra miejska „Śladami Sobieskich po Warszawie”
    W sobotę 9 września odbyła się gra miejska "Śladami Sobieskich po Warszawie" organizowana przez Urząd Dzielnicy Wilanów i Muzeum Króla Jana III w Wilanowie w ramach Dni Wilanowa. Przewodnicy Towarzystwa Przyjaciół Warszawy na 10 przystankach opowiadali o licznych warszawskich fundacjach rodziny Sobieskich w Warszawie, a następnie dawali uczestnikom zadania do wykonania. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 7c.
    08.11.2017 21:05 | więcej »
  • Uroczystość przy grobie Stefana Starzyńskiego
    8 września 2017, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy i uczniowie szkół Varsavianistycznych spotkali się na uroczystości przy symbolicznym grobie bohaterskiego prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim. Uroczystość zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.
    08.11.2017 21:06 | więcej »