“Radosne świętowanie”

W związku ze zbliżającymi się świętami wolontariat klas I-III, IV i VIII oraz Rada Rodziców połączyły swoje siły, by stworzyć wspaniałą akcję charytatywną “Radosne Świętowanie”.

Nasze myśli skupiły się w tym roku na społeczności lokalnej. Mieszkańcach Bemowa, którym życie nie szczędzi trosk. Postanowiliśmy wesprzeć 25 samotnych, schorowanych i niesamodzielnych osób, na co dzień wspieranych przez Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Pełczyńskiego.

Jednak odzew społeczności szkolnej był tak duży, że przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, dzięki czemu niemal podwoiliśmy liczbę paczek. Zwiększając liczbę osób, którym możemy przekazać naszą “iskierkę radości”.

Za nami pracowity tydzień. Uczniowie klas młodszych i starszych, rodzice, pracownicy szkoły - wszyscy włączyli się aktywnie w przygotowania paczek. Do każdej paczki wkładaliśmy własnoręcznie przygotowane, wspaniałe kartki świąteczne oraz produkty żywnościowe. Bez wątpienia włożyliśmy w nie nasze serce, zapewne dlatego były tak ciężkie.

Słysząc z ust uczennicy: “Warto pomagać innym, ponieważ dobro zawsze wraca do nas ze zdwojoną siłą”. - wiedziałam, że dzieją się wielkie rzeczy. Młodzi ludzie uczą się dzielić z innymi tym co mają i bezinteresownie poświęcać swój czas, energię by pomagać.

Jesteśmy pełni podziwu i dumy. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli “Radosne Świętowanie”, dzięki Wam w sercach 45 osób zagości radość i nadzieja, które będą towarzyszyć im jeszcze długo po świętach. 15 marca wszystkie paczki zostały przewiezione do OPS. Czekamy na relacje z przekazywania paczek podopiecznym oraz na spotkanie wielkanocne 23 marca, na którym będziemy mieli okazję ich poznać i przekazać życzenia od całej społeczności SP341.

Monika Kwiecień