Nawigacja

Warsztaty komunikacyjne dla klas pierwszych

W dniu 11 października br. uczniowie klas pierwszych (1a, 1b, 1c, 1d, 1e) wzięli udział w zajęciach komunikacyjnych zorganizowanych we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. W ramach projektu „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa” pracownicy ZTM omówili z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania transportem publicznym. Uczniowie poznali jego zalety, środki komunikacji miejskiej i informacje na temat właściwego zachowania w trakcie podróży. Z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu „Pan Bilecik uczy” dowiedzieli się m.in. co można przeczytać na przystanku, po co maluje się na nich żółte linie, dlaczego warto trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych.

W części praktycznej zajęć pracownicy Miejskich Zakładów Autobusowych opowiadali uczniom o ekologicznych środkach transportu publicznego. Dzieci poznawały tajemnice autobusu elektrycznego zaparkowanego na boisku szkolnym, mogły obejrzeć różne, na co dzień niedostępne zakamarki pojazdu – komorę silnika, pantograf i baterie elektryczne.  Ponadto, uczyły się zasad bezpiecznego wchodzenia i opuszczania autobusu oraz działania biletomatów i kasowników. 

Każdy z uczestników zajęć otrzymał specjalną książeczkę z podstawowymi informacjami o komunikacji, ciekawostkami, zagadkami i  zadaniami do rozwiązania. Podczas warsztatów promowane były też ekologiczne postawy a dzieci otrzymały ulotki z nasionami tymianku do samodzielnego posadzenia.

 

Organizacja i dokumentacja fotograficzna:

Beata Wojda-Michałkiewicz, Adam Krasnosielski

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"
    ul. Oławska 3
    01-494 Warszawa
  • 22 638 61 28
    22 638 61 28 (fax)

Galeria zdjęć