Spotkanie autorskie

20 października w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Przemysławem Jakóbczykiem - pisarzem, prezesem Fundacji Akademia Samodzielności, autorem książek o przygodach Zuzy:

"KSIĘGA SAMODZIELNOŚCI, CZYLI ZUZA NA BEZLUDNEJ WYSPIE - TOM I"

"KSIĘGA SAMODZIELNOŚCI, CZYLI ZUZA W TARAPATACH - TOM II"

"KSIĘGA SAMODZIELNOŚCI, CZYLI ZUZA W KRAINIE KANGURÓW - TOM III"

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 4. I 5., a temat dotyczył procesu powstawania książki, m. in.: jakie czynniki wpływają na jej powstanie (począwszy od pomysłu, a skończywszy na dystrybucji i miejscu na półce w księgarni), jakie osoby są odpowiedzialne za powstanie książki i jaka jest ich rola. Dowiedzieliśmy się także, kto jest pierwowzorem głównej bohaterki - Zuzy, na jakich kontynentach rozgrywaja się akcja poszczególnych części czy jak wykonać ogrzewacz do rąk albo „pułapkę” na przynętę na ryby. Oczywiście nie zabrakło czasu na zadawanie pytań, zakup książki z autografem i wspólne zdjęcia.