Wybory do Samorządu Uczniowskiego

To okazja do pierwszego demokratycznego doświadczenia uczniów. Dają możliwość poczucia wpływu dla młodzieży poprzez wybór swoich reprezentantów i reprezentantek w szkole, tych którzy będą ich głosem.

W związku z powyższym 3 października w auli odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program za pomocą plakatów. Społeczność uczniowska miała okazję przyglądać się pracom, zapoznać z sylwetkami chętnych do pracy na rzecz szkoły. Nie zabrakło tam chwytliwych postulatów: „dni tematyczne” czy „większa ilość dyskotek”. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu- panie Elżbieta Kalita i Emilia Pacocha. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.

Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Szkoły została Maria Piotrowicz z klasy 8c, wiceprzewodniczącymi – Antoni Kośka z klasy 8a i Zuzanna Kondej z klasy 7e.