GODZINA DLA ZIEMI

GODZINA DLA ZIEMI 23 marca 2024 r.

W OBRONIE NASZYCH RZEK!

WYŁĄCZ ŚWIATŁA NA GODZINĘ O 20.30!

23 marca 2024 roku, o godzinie 20.30, w całej Polsce zostaną wygaszone światła oświetlające obiekty publiczne, pomniki, zabytki. Jest to gest solidarności i wsparcia dla działań na rzecz ochrony naszych rzek, z których większość jest w złym i bardzo złym stanie. Zachęcamy społeczność naszej szkoły do włączenia się do corocznej akcji i wyłączenie świateł w naszych domach na godzinę zegarową. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie WWF Polska.

WWF Polska apeluje o:

• Przywrócenie gospodarki wodnej do kompetencji ministra ds. środowiska.
  • Odtworzenie zdegradowanych ekosystemów, w szczególności Odry.
  • Kompleksowe rozwiązania problemu zanieczyszczeń, w tym zasolenia wód rzecznych.
  • Renaturyzację i przywrócenie rzek do ich naturalnego stanu.
  • Stworzenie sieci stałego monitoringu jakości wody z dostępem do wyników dla publiczności.