"Śpiewnik Małego Powstania" z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego

6 października, z dumą i wzruszeniem, uczestniczyliśmy w niezwykłym apelu zorganizowanym z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego.
Wszystko zaczęło się od pięknej dekoracji, która przeniosła nas w klimat Warszawy tamtych czasów. Z ulic miasta wyłaniały się makiety ruin, a na ścianach wisiały zdjęcia bohaterów Powstania. To było jak podróż w czasie. Nasi utalentowani uczniowie zaprezentowali wiersze patriotyczne, które były przeplatane powstańczymi piosenkami. Ich głosy wypełniły aulę, niosąc ze sobą emocje i ducha tamtych dni. W tych wierszach słychać było odwagę, determinację i miłość do Ojczyzny. Na zakończenie apelu, cała społeczność szkoły stanęła razem, by zaśpiewać "Warszawskie dzieci."

To było wzruszające i piękne, świadectwo naszego szacunku i hołdu dla tych, którzy walczyli o naszą wolność. Ta niezwykła lekcja historii na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Dziękujemy wszystkim za udział i za to, że razem uczciliśmy pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego.

Jacek Owczarz