Wykopaliska ziemniaków w Dolinie Bobrów

5 października klasy 5b i 5f przeżyły  niezwykłą przygodę! Uczniowie wraz z wychowawcami wybrali  się na wycieczkę do Doliny Bobrów nad rzeką Świder, gdzie mieli okazję poznać życie na wsi w jesiennej scenerii.

Wyprawa  rozpoczęła się od wykopalisk ziemniaków. Dzieci z zapałem grzebały w ziemi, odkrywając smaczne skarby natury.

Następnie wzięli udział w warsztatach z rozpoznawania owoców i warzyw, które były dostępne w jesiennej obfitości. To była świetna okazja, aby dowiedzieć się, jakie trudy pracy włożone są w uprawę i zbieranie tych smacznych plonów.

Na koniec wycieczki zorganizowane było ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i pyszne własnoręcznie wykopane ziemniaki.

To była doskonała okazja, aby podziękować za pracę i trud rolnika oraz cieszyć się smakiem zdobytych w trakcie wykopalisk ziemniaków.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w tę niezwykłą wycieczkę! To było niezapomniane doświadczenie, które na pewno zostawiło piękne wspomnienia.

Jacek Owczarz
wychowawca 5f