Dzień gier planszowych

Dziś mieliśmy w naszej klasie wyjątkowy dzień - Dzień Gier Planszowych! Zdecydowaliśmy się na to wydarzenie jako oderwanie dzieci od monitorów, ekranów, komputerów i telefonów.

Chcieliśmy dać naszym uczniom szansę na naukę rywalizacji i wspólnej zabawy, jakie oferują gry planszowe. Na godzinie wychowawczej, gdy wszyscy zebraliśmy się w klasie, przywitaliśmy się z uśmiechem i gotowi do wspólnej zabawy. Przynieśliśmy różnorodne gry planszowe, od klasycznych po te najnowsze. Każdy znalazł coś dla siebie! W trakcie rozgrywki widzieliśmy, jak dzieci przeżywały emocje, uczyły się strategii i taktyki, a także doskonalili swoje umiejętności społeczne. To było niesamowicie budujące doświadczenie, ponieważ gry planszowe pozwalają na interakcję i rozwijają umiejętność rozwiązywania problemów. Podczas przerw między grami mieliśmy także czas na rozmowy i dzielenie się wrażeniami z rozgrywki.

To idealna okazja, by budować więzi i lepiej się poznać. Dzień Gier Planszowych był pełen śmiechu, rywalizacji i wspólnego spędzenia czasu. To doskonały sposób na kształtowanie zdrowych nawyków rozrywki i pokazanie dzieciom, że prawdziwa zabawa może mieć wiele form. Był to dzień, który pozostawił w naszych sercach wiele pięknych wspomnień.

Jacek Owczarz
wychowawca 5f