Szkoła z dobrym klimatem

Od września 2023 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom współpracuje z naszą Szkołą w ramach projektu „Szkoła z Dobrym Klimatem” współfinansowanego przez m.st. Warszawa. W projekcie biorą udział dwie klasy z naszej Szkoły.

Projekt “ Szkoła z Dobrym Klimatem” opiera się na trzech zagadnieniach: integracja, dobrostan oraz profilaktyka. Zakłada on, że dobry klimat w szkole jest fundamentem, na którym można budować poczucie bezpieczeństwa w społecznościach szkolnych. Fundament ten jest czynnikiem chroniącym - pozwala zmniejszać ryzyko występowania zachowań destrukcyjnych, a także buduje zaufanie do świata i innych ludzi oraz przekonanie, że każdy z nas ma wpływ na otaczający świat.  Ponadto zbudowane pozytywne relacje dają szansę na to, że dzieci i młodzież mają do kogo się zwrócić w sytuacji kryzysu, a dzięki temu mogą szybciej otrzymać pomoc.

Projekt skierowany jest nie tylko do uczniów wybranych klas, ale również do wychowawców i innych nauczycieli szkoły oraz rodziców, czyli ich najbliższego otoczenia.

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia:

Projekt „Szkoła z Dobrym Klimatem” jest współfinansowany

ze środków miasta stołecznego Warszawy.