Podsumowanie konkursu plastycznego  „JESTEM ARTYSTĄ” dla klas 2

W tym roku szkolnym konkurs plastyczny po raz pierwszy odbył się w naszej Szkole - dzieci wykonywały prace bezpośrednio pod kierunkiem i kontrolą nauczycieli. W ramach programu  „W każdym z nas drzemie talent, trzeba go tylko odkryć” doskonale bawiliśmy się, wykonując  różne prace.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy to projekt misia maskotki,  drugi etap zakładał projekt kartki świątecznej, a w trzecim etapie realizowaliśmy projekt „eko-robota”. Konkurs był wielostopniowy, a więc do każdego etapu przechodziła coraz mniejsza grupa uczniów.

Na każdym etapie dzieci były bardzo dobrze przygotowane, a jakość prac na bardzo wysokim poziomie. Komisja miała niejednokrotnie ogromny dylemat z wybraniem tych najlepszych, co przerosło nasze oczekiwania. Uczniowie byli bardzo kreatywni, a wszystkie dzieci, które się zgłosiły do konkursu zdecydowanie mają talent warty rozwijania. Kreatywność i artystyczna dusza połączyła się ze wspaniałą zabawą i wspólnie spędzonym czasem. Uczniowie wzajemne się przy tym wspierali i pomagali, np. pożyczając sobie  materiały.  Rywalizacja nie była więc najważniejsza. Jesteśmy zachwycone postawami uczniów artystów. Zapraszamy ich i nowych uczniów do konkursu w następnym roku. W planach mamy organizację takiej imprezy zarówno w pierwszym jak również w drugim semestrze. Tegoroczny konkurs pokazał, że jest duża potrzeba w tym zakresie. Każdy ma talent zaś kreatywne podejście do sztuki jest wyjątkowe i należy to po prostu docenić. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do nowej „rywalizacji” oraz zabawy z plastyką.

Finałowa dziesiątka 15 lutego wykonała ostatnią pracę. „Eko – roboty” wystawione są teraz w korytarzu na 2. piętrze. Dzieci z całej szkoły mają okazję podziwiać te wspaniałe projekty.  Tak jak w poprzednich etapach trudno i tutaj było wybrać najlepsze realizacje. W każdym robocie można znaleźć  coś uroczego i interesującego. Komisja brała pod uwagę wiele czynników. Najwyżej nagrodzone prace wyróżniały się nie tylko stroną wizualną, ale większą precyzją wykonania oraz elementami ruchomymi czy dźwiękowymi. Wobec problemu z wyborem jednej najlepszej pracy, komisja przyznała miejsca Ex aequo.

1 miejsce:  Zofia Wojciechowska kl. 2 d i  Szymon Frydrychowicz kl. 2 b

2 miejsce: Amelia  Plewniak kl. 2b  i  Helena Czech kl. 2 d

3 miejsce: Mateusz Olejniczak kl. 2d

Wyróżnienia specjalne: Marcelina Kasińska kl. 2a, Iwo Piskórz kl. 2d, Eliza Ciszewska kl. 2b,

Lena Melon kl. 2f i  Maria Kwiatkowska kl. 2b

Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za wspaniały czas, który zaowocował tak wspaniałymi pracami.

Realizacja i organizacja konkursu: Magdalena Pisińska i Dominika Kopka