Wiosenny czas w grupie Pandy

Podczas marcowych spacerów dzieci z grupy Pandy wyszukiwały pierwszych oznak wiosny oraz obserwowały zmiany, jakie ona ze sobą przynosi. Podczas zajęć przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych poznając ich zwyczaje i tradycje.

Dzieci zrobiły wiele pięknych prac plastycznych, poznawały kolejne litery oraz nowe piosenki.

W marcu Pandy obchodziły Dzień Dinozaura, a nasi mali mężczyźni pamiętali o Dniu Kobiet obdarowując dziewczynkami kwiatkami.

Nasza grupa 16 marca miała swoje święto obchodząc Międzynarodowy Dzień Pandy. Uczestniczyliśmy również w warsztatach z ratownikiem medycznym oraz warsztatach z szycia, podczas których dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się krawcowa oraz w praktyce nabyły umiejętność szycia.

21 marca przez cały dzień witaliśmy Panią Wiosnę. Pandy zasiały rzeżuchę, rzodkiewkę, cebulę oraz zasadziły w donicach wiosenne kwiaty między innymi: aksamitki, narcyzy, hiacynty. Tego dnia pamiętaliśmy również o Dniu Kolorowej Skarpetki.

Dzieci z grupy Pandy wzięły udział w konkursie dzielnicowym, pt. „W NASZYM ŻYCIU WAŻNE JEST – ŚWIAT WARTOŚCI OCZAMI DZIECKA”, a także w konkursie pt. „PISANKA WIELKANOCNA”.