Styczeń i luty w grupie 0c

W styczniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji nagraliśmy piosenkę i zrobiliśmy okolicznościowe laurki. Misie wykonały także wiele ciekawych prac plastycznych i technicznych. Poznaliśmy litery: S, N, B, G,W,P oraz cyfry 8 i 9.

Śpiewaliśmy zimowe piosenki. Porównywaliśmy również liczebność zbiorów. Poznaliśmy nazwy kolejnych miesięcy. Dowiedzieliśmy się także na czym polega praca ludzi wykonujących różne zawody. Odwiedziła nas pani krawcowa, z którą uszyliśmy woreczki sensoryczne. Nauczyliśmy się wielu ciekawostek o zimowych zwyczajach zwierząt. Poznaliśmy zimowe sporty olimpijskie. Rozmawialiśmy też o zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Podczas pobytu na placu zabaw korzystaliśmy z uroków zimy i bawiliśmy się na śniegu. Uczestniczyliśmy w warsztatach LEGO. Braliśmy także udział w balu karnawałowym. Odkrywaliśmy tajemnice kosmosu i eksperymentowaliśmy w dziecięcym laboratorium.

Zima w naszej grupie była udana i pełna atrakcji.