Przygotowania do lata w Pandach

Maj rozpoczęliśmy biorąc aktywny udział w kampanii „Rowerowy maj”. Zaangażowaliśmy wszystkie zerówki w zbieranie darów dla naszych milusińskich ze schroniska dla zwierząt. Przenieśliśmy wiosenne kwiaty zasadzone i zasiane w donicach do naszego ogródka znajdującego się przed oknem naszej sali.

Codziennie przez cały maj gościliśmy rodziców na porannym czytaniu przed śniadaniem.

Odbyliśmy 10 spotkań z naszą panią pedagog w ramach warsztatów o charakterze psychoedukacyjnym zatytułowanych „Spotkania z Leonem”.

Przygotowaliśmy prezenty oraz występ dla rodziców z okazji ich święta.

Podczas zajęć edukacyjnych wykonywaliśmy działania matematyczne, ćwiczyliśmy podział wyrazów na sylaby, głoski oraz podejmowaliśmy próby czytania. Poznaliśmy sąsiadów Polski, wykonywaliśmy wiele prac plastycznych, dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat łąki i jej mieszkańców, wybraliśmy się w edukacyjną podróż do Afryki.

Autokarem pojechaliśmy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Natura Wzywa”, gdzie wszyscy aktywnie i przyjemnie spędziliśmy czas.

Z okazji „Dnia Dziecka” nauczyciele zerówek oraz rodzice grup Pand i Biedronek przygotowali występ niespodziankę dla wszystkich dzieci z oddziału przedszkolnego pt. „Jaś i Małgosia”. Z okazji tego święta wybraliśmy się również na przepyszne lody do pobliskiej lodziarni.

Pozostałe dni czerwca będą upływały nam na zabawie oraz przygotowaniach do występu na zakończenie roku szkolnego.