Zasady kształcenia na odległość

Zasady dotyczące kształcenia na odległość
w Szkole Podstawowej nr 341 w Warszawie
w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania

1. Od 25 marca 2020 r., w okresie ograniczenia funkcjonowania Szkoły wprowadza się formę kształcenia na odległość.
  2. Główną platformą komunikacyjną w Szkole jest nadal dziennik Librus Synergia.
  3. Szkoła realizując kształcenie na odległość wykorzystuje systemy:
    • Librus;
    • Microsoft - w szczególności pakiet Office 635.
  4. Klasy 0-3 pracują wg. ustalonego wcześniej z rodzicami i uczniami planu.
  5. Klasy IV-VIII od poniedziałku tj. 30.03 będą miały nowy uproszczony plan lekcji. Otrzymają go wraz z loginami do Microsoft Teams poprzez Librusa w piątek.
  6. Nauczyciele specjaliści ustalają z uczniem i jego rodzicem, sposób i formę udzielania konsultacji i pomocy.
  7. Wszyscy nauczyciele ustalają 1 godzinę w tygodniu, podczas której będą w razie potrzeb do dyspozycji rodziców.
  8. Wychowawcy świetlicy, nauczyciele biblioteki przygotowują i w przesyłają on-line zestaw zabaw i ćwiczeń, propozycje ciekawych dostępnych w sieci książek, filmów itp. które uatrakcyjnią uczniom czas spędzany w domu.
  9. Przygotowanie prac przez uczniów:
    • prace wykonywane przez uczniów mogą mieć różne formy, np. projektu, prezentacji, plakatu, karty pracy, ćwiczeń online, krzyżówki oraz odpowiedzi ustnych lub innych;
    • prace wykonywane przez uczniów dostosowane są do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia;
    • prace zadawane uczniom do samodzielnego wykonania w domu, które podlegają ocenie, uwzględniają warunki techniczne, takie jak dostęp ucznia do Internetu oraz jego jakość, urządzenia dostępne do zdalnej nauki oraz liczbę osób, które oprócz ucznia z nich korzystają;
    • ilość zadanych prac zależy od nauczyciela przedmiotu, mając jednak na uwadze wyeliminowanie nadmiernego obciążenia i zachowanie odpowiednich warunków higieny;
  10. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania Szkoły przy ustalaniu oceny z zachowania ucznia bierze się pod uwagę jego aktywność w nauczaniu zdalnym.
  11. Odbieranie i wykonywanie zadań przez uczniów jest elastyczne i uzależnione od możliwości technicznych i organizacyjnych uczniów oraz ich rodziców.

Krystyna Gawrjołek
Dyrektor SP 341