„Losy Polaków na drodze do niepodległości”

Szkoła Podstawowa nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej przygotowała konkurs pt. „Losy Polaków na drodze do niepodległości”.

Konkurs ten wpisywał się w cały zespół wydarzeń organizowanych przez naszą Szkołę z okazji 100–lecia Odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs został podzielony na cztery obszary tematyczne:

• Prezentacja multimedialna – upamiętniająca powstania narodowe w walce

o niepodległość,

• Konkurs poetycki – wiersze o bohaterstwie naszych rodaków,
  • Konkurs plastyczny – ilustracje do pieśni patriotycznych,
  • Konkurs fotograficzny –  miejsca upamiętniające walki Polaków

o niepodległość.

Zaproszenie adresowane było do uczniów warszawskich szkół podstawowych. Jego głównym celem było upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczczenie pamięci bohaterów walczących o wolność ojczyzny. Konkurs został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy, Ministra Obrony Narodowej, Burmistrza Dzielnicy Bemowo, Banku Gospodarstwa Krajowego, natomiast partnerami w przedsięwzięciu zostali Microsoft oraz Zamek Królewski. Nasze działania wsparła również Centralna Biblioteka Wojskowa reprezentowana przez kustosza Macieja Biernata. Serdecznie witani byli przedstawiciele Wydziału Oświaty i Wychowania  Dzielnicy Bemowo Pani Katarzyna Załuska – Schumacher oraz Pani Ewa Wyrwich – Hejduk.

Laureatom naszego konkursu nagrody wręczali generałowie Wojska Polskiego Jarosław Kraszewski , Cezary Podlasiński, Grzegorza Gielerak, Pan Maciej Czulicki.

Najlepsze prace umieszczone zostały w albumie, który jest poświęcony 100-leciu odzyskania niepodległości . Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 23 października 2018 roku w komnatach Zamku Królewskiego.

Zaproszeni goście wyrażali swój podziw nie tylko dla laureatów i wyróżnionych, ale również  dla oprawy artystycznej przygotowanej przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Fakt, że uroczystość ta odbywała się w najpiękniejszych salach Warszawy sprawiła, że wspomnienie tych artystycznych przeżyć jeszcze długo zostanie w pamięci tych którzy mieli przyjemność w niej uczestniczyć.