Paczka dla Kresowiaka

„Paczka dla Rodaków z Wileńszczyzny i Obwodu Lwowskiego”

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękujemy za okazaną w zeszłym roku hojność w akcji zbierania paczek dla Polaków zamieszkujących dawne Kresy Rzeczypospolitej. Obecne trudności ekonomiczne oraz działania wojenne, jakie mają miejsce u naszych wschodnich sąsiadów pogarszają sytuację, w jakiej znaleźli się często starzy i schorowani już Kresowiacy. Otrzymane przez nich paczki z podstawowymi dla nas artykułami, są dla nich nieosiągalnym często luksusem. Możemy sprawić, aby przynajmniej w nadchodzące Święta w wielu polskich domach na wschodzie rozbłysło światełko radości i nadziei, na którą zasługują wszyscy ludzie dobrej woli.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o kontynuację naszej akcji pomocy rozszerzoną w tym roku o rodaków z Wileńszczyzny, których sytuacja ekonomiczna w ostatnich czasach bardzo się pogorszyła. Prosimy o  najpotrzebniejsze artykuły, których nie powinno zabraknąć w Święta w żadnym domu i aby nie były to wyłącznie wigilijne przysmaki. Najbardziej potrzebujemy:

• mąka, ryż, kasza, makaron, cukier,
  • mak,
  • olej,
  • kakao,
  • budyń,
  • kisiel,
  • galaretki w proszku,
  • susz owocowy,
  • słodycze (ciastka, pierniki, serca w czekoladzie, ptasie mleczko, kasztanki i inne)
  • orzechy,
  • herbaty owocowe i ziołowe, czarne,
  • kawa,
  • mleko lub śmietanka w proszku,
  • płatki owsiane,
  • zupy w proszku,
  • przyprawy,
  • warzywa i owoce w puszkach,
  • konserwy rybne , mięsne i pasztety, szynka w puszce, kabanosy
  • majonez, musztarda, ketchup, dżemy i miód w plastikowych opakowaniach,
  • lekarstwa bezreceptowe pierwszej potrzeby, witaminy,
  • zapałki

oraz wszystko co Państwo uważają za niezbędne.

Szanowni Państwo, miło byłoby, do każdej paczki dołączyć opłatek i życzenia świąteczne z podpisami dzieci.

Zwracany się z prośba do Państwa, aby każda klasa przygotowała tyle paczek ile może.

Jeśli ktoś z rodziców chciałby przygotować paczkę indywidualnie to jednolite kartony są dostępne w sali 114.

Podarujmy w te Święta odrobinę radości ludziom, których doświadczył los i historia. Zróbmy to dla nich oraz dla siebie. Pokażmy, że jesteśmy jednym narodem, niezależnie od miejsca, w którym mieszkamy. Nieczęsto tak niewielki dar może przynieść tyle radości obdarowanym.

Wszystkie artykuły prosimy składać w sali 114 do 4 grudnia 2018.

Dziękujemy.