Nawigacja

25 lat minęło jak jeden dzień…

Nasza szkoła istnieje od 1993 roku. W tym roku, 18 maja, obchodziliśmy już 25 rocznicę jej powstania. Był to prawdziwy powód do świętowania.

Z tej okazji odbyła się piękna uroczystość. Salę gimnastyczną zapełnili nauczyciele, rodzice i uczniowie. Pani dyrektor Krystyna Gawrjołek powitała znakomitych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, wśród nich burmistrza dzielnicy Bemowo Błażeja Pobożego, Przewodniczącego Rady Dzielnicy Marka Cackowskiego oraz Teresę Świderską – Przewodniczącą komisji Edukacji. Gościliśmy również Danutę Gellner i Małgorzatę Strzałkowską – autorki książek dla dzieci, Wandę Bargiełowską-Bargeyłło i Annę Kutkowską-Kass – solistki Opery Narodowej Teatru Wielkiego, Krzysztofa Kanciała z Komendy Policji Bemowo.

Po części oficjalnej i wystąpieniach naszych gości obejrzeliśmy wspaniałe widowisko teatralno-muzyczne „Bajkowy ambaras” w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przygotowane przez nauczycieli: Magdalenę Wójcik, Annę Martko, Bożenę Tataj-Niedźwiadek, Tomasza Latosińskiego i Tomasza Hauzera.

Przenieśliśmy się wraz z panem Bajem do czarodziejskiej krainy, wypełnionej śpiewem, tańcem i poezją przy akompaniamencie chóru szkolnego. Jej mieszkańcy poszukiwali inspiracji do stworzenia przedstawienia, którą odnaleźli w utworach twórców literatury dziecięcej. Musieli zmierzyć się z czarną magią, za pomocą której złe czarownice wprowadziły literacki chaos.

Zaczarowana publiczność nie szczędziła oklasków młodym aktorom. Zachwycała również piękna dekoracja wykonana przez zespół dekoratorski szkoły – panie: Alicję Lasoń-Długosz, Dorotę Marcinkowską, Katarzynę Kosińską, Jolantę Motas oraz Elżbietę Przybysławską.

Po uroczystości aktorzy, goście oraz publiczność dzielili się wrażeniami z obejrzanego przedstawienia oraz całej oprawy artystycznej.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"
    ul. Oławska 3
    01-494 Warszawa
  • 22 638 61 28
    22 638 61 28 (fax)

Galeria zdjęć