Nawigacja

Projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Grupa 0 „a” w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Koordynatorkami w naszej szkole są wychowawczynie: Anna Sosnowska i Natalia Monastyrska.

Aktualnie uczniowie są w trakcje realizacji dwóch modułów „Mały Miś – czytające przedszkolaki” oraz „Misiowy wolontariat”.  Dzieci wybrały klasową maskotkę oraz nadały jej imię. Miś Ptysio wędruje po domach uczniów wraz ze swoim dzienniczkiem i słucha bajek czytanych w ich rodzinach. Na pamiątkę misiowych odwiedzin, każde z dziecko wykonuje rysunek w specjalnej książeczce. W ramach projektu  odbywają się ciekawe zajęcia edukacyjne, a także odwiedzają nas czytający rodzice oraz specjalni goście. Dzieci miały też okazję zwiedzić Bibliotekę Miejską, w której dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy.

Uczniowie zaangażowali się również w pierwsze akcje „Misiowego wolontariatu”.  Obecnie z zapałem zbierają plastikowe nakrętki przeznaczane na cele dobroczynne.  Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne etapy projektu.

 

Opracowała
Anna Sosnowska

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"
    ul. Oławska 3
    01-494 Warszawa
  • 22 638 61 28
    22 638 61 28 (fax)

Galeria zdjęć