Nawigacja

Szlachetna Paczka – PODZIĘKOWANIA!

Relacja wolontariuszki ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Pan Zbyszek przywitał nas przed domem i zaprosił do środka. Był bardzo zaskoczony ilością paczek, które były wnoszone do jego domu. Był zmieszany tą sytuacją - on, niegdyś niezależny człowiek, teraz otrzymuje takie wsparcie od zupełnie obcych osób. Ania z jej cudownym uśmiechem mocno się do mnie przytulała - robiła to z taką siłą, jakby miała zaraz wstać z wózka. Cieszyła się ogromnie z pięknych skórzanych kozaczków, które dostała, z radioodtwarzacza CD i płyt. Kiedy do domu wniesiono już ostatnią paczkę, pomieszczenie było zapełnione podarunkami. Dwadzieścia siedem paczek pięknie zapakowanych robi wrażenie, Ania nie wytrzymała i zaczęła głośno płakać, a ja uspokajając ją, ocierałam swoje łzy. Pan Zbyszek wyciągał coraz to inne rzeczy: podkłady, maści, ubrania... Wzruszające jest to, że najbardziej ucieszył się z materaca przeciwodleżynowego dla żony. Środków czystości i żywności starczy im chyba na rok. Dodatkową niespodzianką była informacja, że kurier przywiezie nowy sedes i umywalkę, żeby odświeżyć łazienkę. Radości nie było końca. Pan Zbyszek uściskał darczyńców i nas wolontariuszy, serdecznie dziękując.

Co chce przekazać wolontariusz:

Bardzo dziękuję za super współpracę! Należą się Państwu ogromne gratulacje za trud włożony w przygotowanie tegorocznej paczki. Dziękuję za każde pytanie, które miało za zadanie pomóc przygotować rodzinie trafione prezenty, które spełniałyby wszystkie oczekiwania rodziny. To była jedna z piękniejszych paczek, jakie miałam przyjemność przekazać Rodzinie. Sprawili Państwo ogromną radość zarówno obdarowanej rodzinie, jak również mnie wolontariuszce, która na tę radość patrzyła. Cytując znanego nam wszystkim Polaka " Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" Raz jeszcze dziękuję i życzę samych dobrych dni w nadchodzącym Nowym Roku.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Pan Zbyszek bardzo dziękuje za piękne paczki oraz piękne i "bogate" życzenia świąteczne. Nie może uwierzyć w to, że taka ogromna pomoc do niego trafiła. Ze łzami w oczach życzył Państwu wszystkiego, co najlepsze, żeby Bóg Wam to wszystko wynagrodził.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"
    ul. Oławska 3
    01-494 Warszawa
  • 22 638 61 28
    22 638 61 28 (fax)

Galeria zdjęć