Nawigacja

„I tylko pamięć pozostała po tej katyńskiej nocy"

Pragniemy poinformować, że nasze przedsięwzięcie z okazji 80. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej pt." I tylko pamięć pozostała po tej katyńskiej nocy", w związku z zaistniałą sytuacją spowodowaną koronawirusem SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zostaje przesunięte na czas bardziej sprzyjający takim wydarzeniom. Jednocześnie prosimy o nadsyłanie prac przez uczniów do końca maja.
 

Szkoła Podstawowa nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej zaprasza do udziału w konkursie pt. „I tylko pamięć pozostała po tej katyńskiej nocy”. Konkurs ten wpisuje się w cały zespół wydarzeń organizowanych przez naszą Szkołę z okazji 80-tej rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

 

Przewidujemy udział w dwóch obszarach tematycznych:

  • Konkurs poetycki – na list lub wiersz nawiązujący do tytułu konkursu.
  • Konkurs plastyczny – nawiązujący do tytułu konkursu. Praca wykonana techniką płaską (rysunek, malarstwo, grafika, kolaż).

 

Zaproszenie adresowane jest do uczniów klas VII i VIII warszawskich szkół podstawowych.

Jego głównym celem jest upamiętnienie 80-tej rocznicy Zbrodni Katyńskiej, uczczenie pamięci bohaterów walczących o wolność ojczyzny, którzy nigdy nie zapomnieli o honorze i godności munduru polskiego.

Informujemy, że wystąpiliśmy o patronaty Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy, Ministra Obrony Narodowej, Burmistrza Dzielnicy Bemowo oraz Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Prace prosimy nadsyłać do 23 marca, ponieważ przewidziana jest publikacja najlepszych prac w formie albumu. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się

28 kwietnia 2020 roku.

 

Harmonogram przedsięwsięcia

Oświadczenie - zgoda rodzica konkurs

Regulamin konkursu literackiego

Regulamin konkursu plastycznego

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"
    ul. Oławska 3
    01-494 Warszawa
  • 22 638 61 28
    22 638 61 28 (fax)

Galeria zdjęć