Nawigacja

Wejście do szkoły od ul. Wolfkego

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 341 informuje, że od września 2022r., po oddaniu nowego budynku szkoły, udostępniono dodatkowe wejście od ul. Wolfkego.
Po dwóch miesiącach obserwacji i analizie zdarzeń przy furtce, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dzieci, Zespół Kierowniczy zdecydował o zamknięciu tego wejścia do szkoły.

Do podjęcia tej decyzji przyczyniła się również interwencja mieszkańców przy ul. Wolfkego, którzy nie mogą wyjechać ze swoich miejsc parkingowych oraz skarżą się na panujący chaos.

Ponadto w godzinach porannych i popołudniowych wzmożony ruch samochodów stanowi olbrzymie zagrożenie dla pieszych, czego przykładem jest potrącenie ucznia naszej szkoły.

Powyższe argumenty potwierdziły słuszność naszej decyzji.

Nadmieniam, iż szkoła udostępnia w tej chwili dwa bezpieczne wejścia na teren placówki, przy których znajdują się miejsca parkingowe dla rodziców, a czas przejścia od głównej bramy do nowego budynku szkolnego nie przekracza kilku  minut.

Rozumiemy, że dla niektórych Rodziców  jest to pewnego rodzaju utrudnienie, ale bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze.

Do momentu rozwiązania sprawy bezpieczeństwa dzieci furtka od ul Wolfkego pozostanie zamknięta.

Dotychczas podjęliśmy następujące działania:

 • wysłanie pisma do Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu komunikacyjnego,
 • zainstalowanie nowego oświetlenia wzdłuż drogi prowadzącej do nowego budynku szkoły,
 • konsultacje z Prezydium z Radą Rodziców  przy rozwiązaniu problemu.

Informuję również, ze zamknięcie furtki nie jest przeszkodą do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej, gdyż mamy wyznaczoną drogę przeciwpożarową.  Brama ma czujnik dźwiękowy, który na sygnał syreny alarmowej (straż pożarna/ pogotowie ratunkowe) otwiera się automatycznie.

 

Z poważaniem

Krystyna Gawrjołek.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"
  ul. Oławska 3
  01-494 Warszawa
 • 22 638 61 28
  22 638 61 28 (fax)

Galeria zdjęć