Nawigacja

Wiosna w grupie 0B Misie

Marzec w grupie 0 B był bardzo kolorowy. Obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny połączony ze wspólnymi zabawami. Śpiewaliśmy wiosenne piosenki, rozwiązywaliśmy wiosenne łamigłówki i zagadki. 

Nauczyliśmy się ilustrować piosenkę ruchem, wg. własnego pomysłu, ćwiczyliśmy umiejętność wskazywania kolejnych obrazków w historyjce wiosennej. Rozwijaliśmy sprawność motoryki małej poprzez udział w pracach plastycznych i technicznych, które bardzo chętne wykonywaliśmy. Ten miesiąc powitał nas hasłem "W marcu, jak w garncu". Poznaliśmy nazwy wybranych ptaków powracających do nas wiosną oraz pierwszych wiosennych kwiatów. Obserwowaliśmy zmienność marcowej pogody oraz oznaki nadchodzącej wiosny. Poznaliśmy kolejne litery oraz liczby. Byliśmy również w teatrze WAM na spektaklu „ZOO dookoła świata”. Gościliśmy w naszej grupie małe kurczęta i kaczęta. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda ich życie na kolejnych etapach oraz czego potrzebują do życia. Zajęliśmy się także hodowlą kwiatów cebulkowych.

Poznaliśmy także zwyczaje i tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy. Spotkaliśmy się również przy wielkanocnym stole.

 

Kwiecień był czasem pełnym pozytywnych emocji, wydarzeń edukacyjnych i atrakcji. Poznaliśmy kolejne litery oraz polskie symbole narodowe, związane z nimi historie i legendy. Śpiewaliśmy piosenki wiosenne i patriotyczne. Wzbogaciliśmy wiadomości na temat miejscowości i regionu, z którego pochodzimy. Aktywnie uczestniczyliśmy w ćwiczeniach gimnastycznych oraz wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne i przestrzenne. Braliśmy udział w warsztatach kulinarnych w Pracowni na Kole. Obserwowaliśmy przyrodę i pogodę w najbliższej okolicy. Świętowaliśmy Dzień Ziemi. Graliśmy w planszówki oraz inne gry stolikowe.

 

Maj był dla nas bardzo wesołym miesiącem. Uczestniczyliśmy w akcji „Rowerowy Maj”. Dowiedzieliśmy się, jak należy zachować się w przybytkach kultury i sztuki takich jak: filharmonia, teatr, kino, muzeum. Wiemy już, jakie zwierzęta żyją na różnych kontynentach. Nauczyliśmy się także wielu ciekawostek o mieszkańcach łąki. Poświęciliśmy również wiele uwagi tematyce rodzinnej. Rozmawialiśmy o naszych mamach i tatusiach, przygotowaliśmy dla nich niespodzianki. Wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych i technicznych. Braliśmy udział w warsztatach mydlarskich. Oglądaliśmy cudowny świat w miniaturze na ekspozycji „Kolejkowo”. Śpiewaliśmy piosenki i recytowaliśmy wierszyki. W pogodne dni wolny czas spędzaliśmy na placu zabaw. To był udany miesiąc.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"
    ul. Oławska 3
    01-494 Warszawa
  • 22 638 61 28
    22 638 61 28 (fax)

Galeria zdjęć