Grupa 0a przez cały rok szkolny 2020/21 uczestniczyła w programie „Raz, dwa, trzy liczysz i budujesz Ty!”. Głównym zamierzeniem programu było rozwijanie logicznego myślenia oraz kompetencji matematycznych u dzieci 6-letnich.
Wyróżnienia w konkursie zdobyli:
Pod koniec lutego, w grupach zerowych odbył się konkurs recytatorski „Poeci Dzieciom”. Uczestnicy zaprezentowali utwory znanych i mniej popularnych poetów. Dobór tekstu, jego interpretacja, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny były głównym kryterium jury. Dwie osoby z każdej grupy, które uzyskały największą ilość punktów, zostały zakwalifikowane do szkolnego konkursu recytatorskiego „Wspaniała szóstka”.
W grudniu mieliśmy wiele atrakcji. Ustroiliśmy żywą choinkę własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Udekorowaliśmy pięknie salę. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych, zimowe domki i świąteczne stroiki. Odwiedził nas Mikołaj z prezentami. Przygotowaliśmy i nagraliśmy świąteczne przedstawienie dla naszych bliskich. Śpiewaliśmy kolędy i recytowaliśmy wierszyki.
Integralną część Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 im. „Twórców Literatury Dziecięcej” stanowi oddział przedszkolny.
Zapewnia on opiekę, wychowanie i proces nauczania-uczenia się dzieciom objętym obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego.
Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci ze wszystkich grup zerówkowych także i w tym roku czekały na przyjście Białobrodego z wielką niecierpliwością. Zanim jednak przyszedł i zostawił prezenty, dzieci wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek, ubrały klasowe choinki oraz przygotowały choinkowe łańcuchy.
W oddziałach zerowych odbył się konkurs świąteczny, polegający na wykonaniu bożonarodzeniowej ozdoby. Dzieci oraz rodzice wykazali się ogromną pomysłowością. W konkursie wzięło udział aż 36 prac wykonanych różnymi technikami. Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji świątecznych, rozwijanie kreatywności i wyobraźni oraz łączenie pokoleń w tworzeniu ozdób świątecznych.
Listopad w grupie "0" B "Misie" obfitował w wiele wydarzeń. Uczyliśmy się o tym, jak działają urządzenia elektryczne w gospodarstwie domowym. Dowiedzieliśmy się o dawnych i współczesnych sposobach oświetlania pomieszczeń oraz o różnych metodach wytwarzania energii elektrycznej. Poznaliśmy historię życia i zagłady dinozaurów, ich różnych przedstawicieli - roślinożerców i drapieżniki. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie późną jesienią. Uczyliśmy się, jak rozpoznawać różne rodzaje opadów atmosferycznych
25.11. dzieci z grup 0b i 0c obchodziły Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu podopieczni zapoznali się z historią powstania pierwszej maskotki w kształcie misia, a także przypomnieli wszystkie znane niedźwiadki z dziecięcych bajek. W swoich grupach dzieci wykonały prace plastyczne nawiązujące do bohatera omawiającego święta.
opracowała N. Monastyrska
Mały czy duży miś, zawsze kojarzy się z ciepłem, radością i miłością. Chyba nie ma pokoju dziecięcego, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedziałby miś.
W październiku w grupie "0" B "Misie" wiele się działo. Bawiliśmy się na świeżym powietrzu i w sali. Uczyliśmy się o tym, jak zwierzęta i ludzie przygotowują się do zimy. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Staraliśmy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz higieny w szkole i na placu zabaw.
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń grupy 0a Jan Magiera zdobył I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Fotograficznym „Warszawskie Barwy Jesieni”.
We wrześniu w grupie "0" B "Misie" było bardzo wesoło. Wspólnie bawiliśmy się i uczyliśmy. Nawiązywaliśmy nowe znajomości i przyjaźnie. Spędzaliśmy miło czas w sali i na placu zabaw. Utworzyliśmy kodeks grupy "0" B, aby każdy z nas czuł się naszej zerówce dobrze i bezpiecznie. Przeprowadziliśmy też próbne akcje ewakuacyjne, żeby nauczyć się właściwego zachowania w chwilach zagrożenia.