23 maja 2019 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia otwarte dla dzieci z gr.0 „B” i ich rodziców, prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego W.Sherborne.
Dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły w zajęciach z kodowania. Do zabaw zostały wykorzystane maty i kolorowe kubeczki. Dzieci poznały kubeczkowe sudoku, ustawianie zgodnie z kodem, odczytywanie współrzędnych i tworzenie obrazków.
Opracowała Magdalena Fidura
21 marca tradycyjnie, jak co roku dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci od rana przygotowywawały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach, śpiewały piosenki, wykonywały przepiekne portrety Pani Wiosny, kodowały kwiatki z użyciem mat i kolorowych kubeczków oraz sadziły cebulę, która przyozdobiła kącik wiosenny. Po południu wszystkie grupy wybrały się na spacer w poszukiwaniu wiosny.
Opracowała Magdalena Fidura
Dzieci z grupy 0 „b” uczestniczyły w pierwszych zajęciach muzycznych z wykorzystaniem BUM BUM RUREK. Poznały historię owego instrumentu, dowiedziały się, jak właściwie z niego korzystać i jak go użytkować. Zajęcia przepełniała eksplozja energii, płynąca ze śpiewu, tańca i wspólnych zabaw muzycznych.
Dzieci z oddziałów zerowych wzięły udział w konkursie recytatorskim pt.: „Poeci dzieciom”. Osoby biorące udział w konkursie recytowały wiersze znanych poetów takich jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Maria Konopnicka, Aleksander Fredro i wielu innych.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych pt. „Antarktyka”. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się na czym polega praca polarnika i naukowca, jak żyje się 14000km, kiedy pingwiny "latają", o co najczęściej się kłócą, a także poznały zwierzęta, które żyją na Antarktyce. Warsztaty miały na celu wzbudzenie ciekawości oraz wrażliwości dzieci na przyrodę.
Opracowała Magdaena Fidura
Dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły w warsztatach zawodoznawczo – naukowych . Miały okazję poznać zawód weterynarza. Zajęcia przeprowadziła Fundacja na rzecz Zdrowia i Edukacji „Perspektywa” w ramach projektu edukacyjnego : „Po co komu wiedzieć czy pingwinom marzną stopy”.
Opracowała Magdalena Fidura
18 grudnia dzieci z grupy 0b uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez wychowawców. Dzieci razem z Rodzicami mogli wykonać różne ozdoby bożonarodzeniowe: renifery, anioły i choinki. Wszystkie prace były kolorowe i piękne.
Opracowała Magdalena Fidura
Przed świętami dzieci z oddziałów zerowych mogły wziąć udział w konkursie dzielnicowym pt. „Drzewko bożonarodzeniowe”. Koordynatorem konkursu była Pani Magdalena Fidura.
Dzieci z oddziałów zerowych w okresie przedświątecznym wykonały wiele pięknych i korowych prac m.in. bombki, choinki, Mikołaje, bałwanki, które ozdobiły klasę. Dzień przed Mikołajkami wspólnie ubraliśmy choinkę. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki oraz poznaliśmy historię Świętego Mikołaja.
Opracowała Magdalena Fidura
Dzieci z oddziałów zerowych obchodziły Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. W tym dniu każde dziecko przyniosło swojego ulubionego Misia, który towarzyszył im przez cały dzień. Dzieci na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi pluszakami wesoło bawiły się przy muzyce, a także asystowały podczas zajęć dydaktycznych i plastycznych.
Dzieci z grupy 0b uczestniczyły w warsztatach z ceramiki. Na zajęciach wykonały piękne serduszka i samodzielnie je ozdobiły. Na koniec dzieci miały możliwość pomalować wykonane prace.
Opracowała Magdalena Fidura
Dzieci z oddziałów zerowych obchodziły Święto Niepodległości . Na zajęciach wykonały piękne flagi oraz godło Polski, wspólnie odśpiewały hymn, poznały symbole narodowe oraz nauczyły się piosenki o Niepodległości. Wiktoria Śniadoch wzięła udział w dzielnicowym konkursie plastycznym pn. „100 lat Niepodległości” . Za udział w konkursie otrzymała dyplom oraz książkę.
Dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Bądź bezpieczny na drodze” przygotowanym przez uczniów klasy 1c i 1e. Dzieci obejrzały bardzo ciekawe przedstawienie, z którego dowiedziały się jak należy zachować się na drodze oraz poznały znaki drogowe.
Opracowała Magdalena Fidura
Dzieci z oddziałów zerowych wybrały się na zajęcia edukacyjne do Biblioteki Publicznej. Na miejscu zobaczyły jak wygląda biblioteka, dowiedziały się na czym polega praca Pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić żeby móc wypożyczyć książkę. Pani bibliotekarka cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci.
Opracowała Magdalena Fidura
Dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły w warsztatach pn. „Puszyste i kolczaste – zwierzątka domowe” przeprowadzonych przez firmę Pani Katarzyny Kotkiewicz „Zwierzęta dzieciom”. Dzięki temu mogły zobaczyć jak wyglądają zwierzęta m.in. jeżyk afrykański, szynszyla, koszatniczka, świnka morska, króliki, szczurki i myszki oraz chomiki.
Dzieci wzięły udział w warsztatach pn. „Jak wezwać pomoc?” przeprowadzonych przez Straż Miejską . Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jakie są numery alarmowe oraz w jaki sposób wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.
Opracowala Magdalena Fidura