Z okazji Dnia Dziecka, Pani Jola, Pani Beatka i Pani Magda oraz Rodzice z grupy 0a i 0c, przygotowali dla wszystkich dzieci z zerówek przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Występ był bardzo udany, a dzieci radosne i zadowolone. 😊 Byliśmy na warsztatach w Pracowni na Kole. Dzieci robiły pizzerinki, ciasteczka i lemoniadę. Czerwiec był miesiącem przygotowań do występu na zakończenie roku szkolnego, ale też mieliśmy więcej czasu na zabawę i przyjemności.
Program „Plastyczne zabawy sensoryczne w twórczej pracy z dziećmi” przeprowadzony został w oddziale przedszkolnym w grupie 0a „Pandy”. Zajęcia odbywały się w wymiarze 4 godzin lekcyjnych (po dwie godziny lekcyjne w każdym półroczu). Dzięki udziałowi w programie dzieci miały możliwość dostarczenia różnorodnych bodźców do rozwoju swoich zmysłów oraz poszerzania doznań sensorycznych.
Podsumowanie innowacji pedagogicznej w grupach zerowych „Jestem małym ratownikiem” Innowacja pedagogiczna „Jestem małym ratownikiem” przeprowadzona została we wszystkich oddziałach przedszkolnych. Zajęcia odbywały się po dwie godziny lekcyjne w każdym półroczu.
Maj w grupie Misiów przebiegł szybko, ale bardzo intensywnie, z wieloma atrakcjami. Zachwycaliśmy się rozkwitającą przyrodą. Poznaliśmy Święta Majowe: Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-ego Maja.
Coraz bardziej, na spacerach, zachwycaliśmy się rozkwitającą przyrodą. Poznaliśmy Święta Majowe, a także przypomnieliśmy sobie symbole narodowe. Uczestniczyliśmy w zajęciach z pierwszej pomocy.
Z utęsknieniem czekaliśmy na pierwsze oznaki wiosny. Na spacerach obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie: pierwsze kwiaty i śpiew ptaków. Dzieci zrobiły dużo pięknych prac plastycznych, poznały nowe piosenki, robiły eksperymenty, grały na instrumentach muzycznych, brały udział w warsztatach LEGO oraz warsztatach mydlarskich, na których zrobiły piękne żelowe świece.
Kwiecień był czasem pełnym pozytywnych emocji, wydarzeń edukacyjnych i atrakcji. Dzieci poznały litery: „Ł”, „J”, „F” oraz liczby: „9” i „10”. Poznaliśmy też planety Układu Słonecznego. Przygotowywaliśmy się wspólnie do Świąt Wielkanocnych.
Kolejny miesiąc w grupie „Misiów ” minął bardzo szybko w wesołej atmosferze. W marcu z utęsknieniem czekaliśmy na wiosnę. W sali zmieniły się dekoracje z zimowych na wiosenne.
W lutym obchodziliśmy Dzień Pizzy. Dzieci z grupy 0 c tego dnia zapoznały się z historią powstawania pizzy, wykonywały przeróżne zadania. Dzień zakończyliśmy pracą plastyczną z gliny w postaci pizzy. Samodzielnie wykonaliśmy własną pizzę i ulepiliśmy do niej dodatki.
W styczniu, w naszej grupie dzieci poznały kolejne cyfry i litery, zrobiliśmy wiele pięknych prac plastycznych, wspólnie wykonywaliśmy eksperymenty z balonami, utrwalaliśmy dni tygodnia, miesiące, pory roku bawiąc się i wykonując piękny kalendarz.
Nowy rok grupa Misiów powitała pięknymi pracami w formie noworocznych kalendarzy oraz różnych ciekawych prac przestrzennych. W styczniu Misie wzięły również udział w bardzo interesujących warsztatach archeologicznych.
Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w utworze muzycznym, zwracając uwagę na rytm, tempo i dynamikę wybranych utworów. Poprzez zabawę kształtowały swoją wyobraźnie dźwiękową.
W grudniu, w naszej grupie, trwały intensywne przygotowania do świąt. Dzieci robiły dużo prac zimowych i świątecznych. Na spacerach i placu zabaw obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie oraz lepiliśmy bałwany. 😊
W grudniu w grupach zerowych oraz klasach I-III odbył się konkurs plastyczno- techniczny „Ozdoba bożonarodzeniowa anioł lub bombka”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
16 stycznia br. zerówkowicze wzięli udział w niecodziennych warsztatach. Podczas ich trwania poznały zawód archeologa oraz sposób, w jaki odkrywa on bardzo dawną historię. Ponadto dzieci dowiedziały się, czym różni się zawód archeologa od zawodu paleontologa.
Grudzień upłynął nam w świątecznej atmosferze. Zima przyniosła nam również śnieg. Świetnie się bawiliśmy. Lepiliśmy bałwana, rzucaliśmy śnieżkami, robiliśmy aniołki na śniegu. W czasie zajęć skupiliśmy się na nowej porze roku – zimie.
W listopadzie pojechaliśmy na wycieczkę do teatru. Braliśmy udział w warsztatach hydrologicznych. Uczestniczyliśmy w akcji "Szkoła do hymnu" Obchodziliśmy Światowy Dzień Misia.
W listopadzie nasza grupa brała udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości ubrani w biało-czerwone stroje śpiewaliśmy hymn narodowy. Dowiedzieliśmy się, jakie są najważniejsze symbole Polski. Wysłuchaliśmy legendy o powstaniu państwa polskiego, o Warszawie, Krakowie i Toruniu.
W październiku mieliśmy wielu gości oraz odwiedziła nas pani ze straży miejskiej, która opowiedziała nam o bezpieczeństwie. Wybraliśmy się również na swoją pierwszą wycieczkę komunikacją miejską do Muzeum Etnograficznego, gdzie spotkało nas wiele przygód, ale było nam jeszcze mało i w drodze powrotnej odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza.
W listopadzie, trenerki z Fundacji na rzecz Edukacji i Zdrowia "Perspektywa" przeprowadziły w grupach zerówkowych bezpłatne warsztaty na temat pracy hydrobiologa.
W październiku w grupie „Misie” wiele się działo. Poznaliśmy literki: „o”, „a”, „e” i „m” oraz cyferki: 1, i 3. Braliśmy udział w bardzo ciekawych warsztatach pszczelarskich pt. „Czy można polubić pszczoły”.
25 października w grupach zerówkowych rozstrzygnięty został konkurs pt., "Zabawka sensoryczna" Prace były pomysłowe, twórcze i kolorowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i podziękowania z zaangażowanie.
20 października Królowa Pszczół odwiedziła grupy zerówkowe. Pani Agnieszka opowiadała dzieciom o życiu, budowie i zwyczajach pszczół, a także uświadomiła im jak ważną rolę w przyrodzie oraz naszym codziennym życiu pełnią te niezwykle inteligentne i pracowite owady.
We wrześniu w grupie „Misie” wiele się działo. Poznawaliśmy nasze imiona i zainteresowania. Zwiedzaliśmy naszą szkołę i jej okolice. Uchwaliliśmy Kodeks grupowy. Dowiedzieliśmy się również, jak zachować się w trudnych sytuacjach. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w pogodzie wczesną jesienią.
Pierwszy miesiąc w Szkolnej Zerówce w Biedronkach dobiegł końca. Dzieci rozpoczęły roczne przygotowanie przedszkolne. Wrzesień to był przede wszystkim czas poznawania kolegów i koleżanek, topografii szkoły w tym nowej sali, stołówki czy placu zabaw. Był to również czas ustalenia Kodeksu Grupowego Biedronek.
16września grupy zerowe odwiedziły dwa urocze zwierzątka. Były to jeże: Balbinka i Śnieżynka. Dzieci były zachwycone warsztatami. Dowiedziały się na nich jak żyją jeże, co jedzą, jaki tryb życia prowadzą. Mogły dotknąć jeżyki oraz je nakarmić. Na koniec warsztatów wykonały pracę plastyczną dotyczącą tematu spotkania.
We wrześniu grupa Pandy pracowała nad integracją i poznaniem najbliższego otoczenia. Było wiele zabaw i zajęć, w których wzajemnie się poznawaliśmy. Ustaliliśmy nasz kodeks najważniejszych zasad i norm. Dużo rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa w szkole oraz na terenie placu zabaw.