Listopad w grupie Pandy

Listopad w Pandach był miesiącem wielu wydarzeń. W czasie zajęć i zabaw poznawaliśmy kolejne litery, cyfry, rozwijaliśmy swoją twórczość plastyczną oraz muzyczną.

Przygotowywaliśmy się do Narodowego Święta Niepodległości poprzez uczenie się piosenek patriotycznych, wykonywanie kotylionów, pięknych orłów oraz mapy Polski. Wspólnie z klasami 1-3 na auli szkolnej śpiewaliśmy hymn.

Odwiedziło nas ze swoimi warsztatami wielu wspaniałych gości, między innymi gościła u nas pani ze swoimi żółwiami, wężami i jaszczurkami. Wspólnie z kucharzem wykonywaliśmy domki z piernika, a pani ze straży miejskiej opowiedziała nam o bezpieczeństwie.

Uczestniczyliśmy w Dniu Pluszowego Misia, poznaliśmy jego historię, a w fotobudce zrobiliśmy zdjęcia ze swoimi pluszakami. Obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek przebierając się w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek.

Odbyły się również zajęcia z pierwszej pomocy, na których poznaliśmy zagrożenia, jakie mogą nas spotkać. Nauczyliśmy się wzywać pomoc dzwoniąc pod numer 112 oraz prowadzić rozmowę z dyspozytorem numeru alarmowego.