Niebieskie Igrzyska

24 kwietnia 2024 po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się „Niebieskie Igrzyska”. Są to ogólnopolskie integracyjne zawody sportowe  przedszkoli i szkół podstawowych organizowane przez chętne placówki. Stanowią formę obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu i są poprzedzone lekcjami edukacyjnymi.

Celem igrzysk jest pokazanie, jak wspaniale dzieci z autyzmem i dzieci normatywne mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych. Podczas przygotowań do imprezy dzieci wspólnie z nauczycielami, przygotowywały dekoracje i planowały zadania.  Następnie podczas części sportowej, gdzie uczniowie brali udział w nietuzinkowych konkurencjach, wzajemnie się dopingowali i wspierali. Widać było jak wszystkich uczniów i nauczycieli rozpiera  radość i pozytywna energia. Nasi mali sportowcy poprzez swoją postawę udowodnili, że sport to nie tylko zdrowie, ale również droga do świetnej zabawy, integracji i przełamywania stereotypów. Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Niech moc  „Niebieskich Igrzysk” zostanie z nami. Do zobaczenia za rok!