Nawigacja

 • Lato w mieście

  Zapisy do Warszawskiego Programu "Lato w Mieście" 2019 rozpoczynają się 18 kwietnia od godziny 12:00 za pośrednictwem elektronicznego systemu zgłoszeń.

  Wejdź po wiecej informacji.

 • EKOBUDKA „Zalani przez plastik”

  26 marca na korytarzu szkolnym ustawiono EKOBUDKĘ „Zalani przez plastik”. Dwie absolwentki naszej szkoły –Aleksandra Bieleń i Zuzanna Kietlińska, w ramach projektu walki z wszechobecnym plastikiem, uświadamiały uczniów, jak mogą zmienić świat. Już w kwietniu „Dzień Ziemi”, więc ważna lekcja dla przypomnienia wszystkim, co możemy zrobić małymi krokami od siebie dla wspólnego dobra. Dziękujemy za cenną inicjatywę.

  Opracowała Magdalena Pisińska

 • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 3

  21 marca tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klas trzecich obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sportowych, śpiewały piosenki, rozwiązywały wiosenne zagadki.

 • Warsztaty pt. „Kurczęta, kaczęta”

  18 i 19 marca w klasach pierwszych odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „Kurczęta, kaczęta”.  Dzieci poznały etapy rozwoju i tryb życia tych ptaków, miały możliwość poobserwować je w czasie karmienia i pojenia, zagrały w grę sprawdzającą wiadomości przyrodnicze, a także mogły pogłaskać, a nawet przytulić te maleństwa.

 • Pierwszy „Dzień Wiosny” w klasach II

  21 marca wszystkie klasy II witały nadejście  upragnionej wiosny. Dzieci przywitały ją wesołymi piosenkami, rebusami, zabawami sportowymi oraz kolorowymi pracami plastycznymi.

 • Pierwszy Dzień Wiosny w grupach 0
  25.03.2019

  21 marca tradycyjnie, jak co roku dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci od rana przygotowywawały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach, śpiewały piosenki, wykonywały przepiekne portrety Pani Wiosny, kodowały kwiatki z użyciem mat i kolorowych kubeczków oraz sadziły cebulę, która przyozdobiła kącik wiosenny. Po południu wszystkie grupy wybrały się na spacer w poszukiwaniu wiosny.

  Opracowała Magdalena Fidura

 • Szkoła Podstawowa Nr 341 zaprasza do udziału w konkursie  pt. „Duchem Spartanie – w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz polskiej wojny obronnej 1939”.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
  3, 4, 5 kwietnia (śr, czw, pt)

  godz.                          klasa
  10:45 – 11:45    5 i 6
  12:00 – 13:00    1 i 2
  13:15 – 14:15    7 i 8
  14:30 – 15:30    4
   

 • Bum bum rurki w zerówce

  Dzieci z grupy 0 „b” uczestniczyły w pierwszych zajęciach muzycznych z wykorzystaniem BUM BUM RUREK.  Poznały historię owego instrumentu, dowiedziały się, jak właściwie z niego korzystać i jak go użytkować. Zajęcia przepełniała eksplozja energii, płynąca ze śpiewu, tańca i wspólnych zabaw muzycznych.

 • Konkurs recytatorski „Poeci dzieciom”

  Dzieci z oddziałów zerowych wzięły udział w konkursie recytatorskim pt.: „Poeci dzieciom”. Osoby biorące udział w konkursie recytowały wiersze znanych poetów takich jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Maria Konopnicka, Aleksander Fredro i wielu innych.

 • Warsztaty przyrodnicze pt.: „Antarktyka”

  Dzieci uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych pt. „Antarktyka”. Uczestnicy warsztatów  dowiedzieli się na czym polega praca polarnika i naukowca, jak żyje się 14000km, kiedy pingwiny "latają", o co najczęściej się kłócą, a także poznały zwierzęta, które żyją na Antarktyce. Warsztaty miały na celu wzbudzenie ciekawości oraz wrażliwości dzieci na przyrodę.

  Opracowała Magdaena Fidura

 • Dzielnicowy Turniej „Potyczki z językiem polskim”

  28 lutego w naszej szkole odbył się Dzielnicowy Turniej „Potyczki z językiem polskim”, w którym o tytuł najlepszego znawcy trudnych zagadnień języka polskiego zmagało się dziesięć drużyn z bemowskich szkół podstawowych.

  Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który ustanowiono w 1999 roku na pamiątkę wydarzeń, które miały miejsce w Bangladeszu w 1952 roku, gdzie w wyniku walk o nadanie językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego zginęło pięciu studentów.

 • Warsztaty z polarnikiem
  W lutym klasy 2 brały udział w ciekawych warsztatach przyrodniczych z pMartą Potocką, która jest  doktorem nauk o Ziemi ze specjalnością Biologia Morza; Adiunktem w Zakładzie Biologii Antarktyki Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk; była pierwszą Polką, która nurkowała zarówno w Antarktyce i w Arktyce.


   

 • Konkurs recytatorski 2019 - WARSZAWSKA SYRENKA

  20 i 27 lutego 2019 r.  odbyły się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla klas 0-III -  „Warszawska Syrenka”.

  Do konkursu zgłosiło się 36  uczniów a  34  z nich zaprezentowało się przed szkolną komisją konkursową.

 • Projekcja filmu „Lista Schindlera” w klasie 8c

  27 lutego klasa 8c uczestniczyła w poruszającym wydarzeniu, jakim była projekcja filmu „Lista Schindlera”. Po jego obejrzeniu uczniowie mieli okazję spotkać się z Allanem Starskim - scenarzystą, Ewą Braun - scenografką  oraz odtwórcą jednej z ról - Piotrem Polkiem. 25 lat temu film został nagrodzony siedmioma Oscarami. Historia Oskara Schindlera jest niezwykle poruszająca i zostanie w pamięci uczniów na długo.

   

  Agata Gajewska
  Elżbieta Kalita

 • Kodowanie na dywanie - klasy II

  Uczniowie klas drugich w czasie zabaw ,,offinowych” – kubeczkowe sudoku, ustawianie zgodnie z kodem i warunkiem.

   

  prowadzący,

   Aneta Wiśniewska

 • Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Irenie Sendlerowej.

  15 lutego 2019r., w 109 rocznicę urodzin Ireny Sendlerowej, w miejscu,

  w którym pracowała jeszcze przed II wojną światową, czyli w VI Ośrodku Opiekii Zdrowia przy ul. Siedzibnej 25 miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

 • Wycieczka „Traktem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów w Warszawie”

  W październiku 2018r. uczniowie klas 8c wzięli udział w wycieczce Traktem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów w Warszawie.

  Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty w Muzeum Polin - „Żonkile”. Opowieść o powstaniu w getcie warszawskim. Następnie uczniowie odczytując  napisy na sjenitowych blokach traktu,  przeszli traktem męczeństwa odwiedzając po drodze Pomnik Bohaterów Getta, Bunkier Anielewicza, pomnik granicy getta przy ul. Stawki, fragment muru getta przy ul. Stawki oraz pomnik Umschlagplatz.

  Była to ciekawa lekcja historii zrealizowana poza szkołą.

 • „Spotkanie Młodych” przy Grobie Nieznanego Żołnierza

  16 listopada 2018r., w 93 rocznicę złożenia prochów Nieznanego Żołnierza w arkadach Pałacu Saskiego, przedszkolaki i uczniowie szkół warszawskich spotkali się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, by oddać hołd tym wszystkim, którzy walczyli o niepodległość Polski.  Jednocześnie spotkanie to było rozpoczęciem XIV edycji Konkursu Wiedzy o Grobie Nieznanego Żołnierza, w  którym nasza szkoła bierze udział od wielu lat, a uczniowie odnoszą znaczące sukcesy.

 • Apel podsumowujący pracę w pierwszym półroczu - klasy II

  Na koniec I semestru, odbył się uroczysty apel podsumowujący pracę i naukę wszystkich dzieci z klas II. Podczas apelu mogliśmy także zobaczyć, wspaniałe występy taneczne, dziewczynek i chłopców z klasy 2b.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"
  ul. Oławska 3
  01-494 Warszawa
 • 22 638 61 28
  22 638 61 28 (fax)

Galeria zdjęć