Luty w grupie Pandy

Już pierwszego dnia lutego odbyły się warsztaty Lego. Poza fajną zabawą klockami, poruszony został bardzo ważny temat czyli bezpieczeństwo na placu zabaw. Drugie warsztaty w tym miesiącu to spotkanie z ratownikiem i kurs pierwszej pomocy oraz zwiedzanie karetki pogotowia. Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla nas wszystkich.

Podczas codziennych zajęć, dzieci poznały kolejne litery i cyfry. Wykonały dużo pięknych prac, zrobiły różne doświadczenia, np. tęczę ze skitellsów oraz skaczącą bańkę. Były eksperymenty z kryształkami soli, cynamom, który nie tonie w wodzie, gumowe jajko oraz wir wody w szklance.

W tym miesiącu odbył się bal karnawałowy. Tematem przewodnim była Akademia Pana Kleksa. Każde dziecko zaskakiwało pomysłowym strojem karnawałowym. Zabawa podczas balu była bardzo udana. Poza nauką i zabawą, Pandy świętowały Tłusty Czwartek, Międzynarodowy Dzień Pizzy oraz Walentynki. W lutym mieliśmy tydzień związany z bajkami i baśniami. Z tej okazji mieliśmy gości- uczniów klasy 3b, którzy przeczytali dzieciom baśń J. CH. Andersena.