"Koniec wakacji, nadchodzi jesień,
Do szkoły wzywa nas wrzesień(...)
Jeszcze w plecaku kilka muszelek,
Ziarenko piasku i wspomnień wiele,
A tu już dzwonek dźwięczy wesoło!
Dzień dobry, witaj, kochana szkoło.

Witamy w nowym roku szkolnym! Skończyły się już wakacje. Wracamy do szkoły szczęśliwi, wypoczęci, gotowi do nauki i nowych wrażeń.

Nasza świetlica zapewnia opiekę dzieciom w godzinach od 6:30 do 18:00.

W świetlicy szkolnej przebywają dzieci przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych oraz po ich zakończeniu. Podczas pobytu dzieci w świetlicy wychowawcy zapewniają im opiekę, stwarzają odpowiednie warunki do nauki i wypoczynku, dbają o ich bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Świetlica jest integralną częścią systemu wychowania szkolnego.

W naszej pracy będziemy się koncentrować na:

• kształtowaniu u dzieci umiejętności społecznych,
  • przybliżaniu dzieciom polskiej tradycji i kultury,
  • wyrabianiu zamiłowania do czytania i słuchania,
  • wykształcaniu nawyków sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu,
  • uczeniu odpowiedzialności za siebie i świat, w którym żyjemy (na miarę dziecięcych możliwości),
  • rozwijaniu pasji i zainteresowań,
  • kształtowaniu nawyków kulturalnego zachowania się,
  • zamiłowania do zdrowego stylu życia.

Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej

Wrzesień

Witamy i poznajemy świetlicę !  Omówienie regulaminu  świetlicy, wdrażanie do jego przestrzegania. Integracja grup świetlicowych.

Będziemy bezpieczni! Zapoznanie dzieci z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa w szkole, salach świetlicowych na placu zabaw, stołówce.

„Akcja segregacja”dostrzeganie problemów zanieczyszczenia i  potrzebę ochrony środowiska przyrodniczego, nauka piosenki „Nasza Planeta”

„Wszyscy tworzymy grupę” Zwrócenie uwagi na temat: Jak ważna jest dobra współpraca w grupie rówieśniczej.

Październik

Lato w butelce zamknięte czyli dary jesieni . Zwrócenie uwagi dzieci na zmiany zachodzące w przygodzie . Zapoznanie dzieci z darami jesieni i ich znaczeniem w naszej diecie.

„Koncert jesienny na dwa świerszcze” w Dniu  Edukacji Narodowej Wdrażanie do właściwych postaw związanych z kulturą bycia, zasadzie uprzejmości i życzliwości wobec innych

Każdy chce mieć przyjaciela. Dostrzegamy potrzeby innych Cechy dobrego przyjaciela, kształtowanie umiejętności nawiązywania relacji koleżeńskich – tolerancja.

Jesienne inspiracje Zwrócenie uwagi na cykliczność pór roku, określenie charakterystycznych cech jesieni.

„Jesień wierszem malowana”

dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej

Zadaniem uczestników jest wykonanie prac plastycznych pod hasłem:

„Jesień wierszem pisana”.

Głównym założeniem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów na piękno i szeroką  gamę barw jesiennego krajobrazu w wybranych wierszach .

Konkurs trwa od 08.10.2018r do 26.10.2018 r