Nawigacja

 • Według klasyfikacji ICD 10 (ang. International Statistical Classification of Diseases and Related Health Problems) Zespół Aspergera (F84.5). Klasyfikacja Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego DSM-V (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders) zawiera kategorię spektrum autyzmu. W niniejszym opracowaniu powołujemy się na obowiązujące w Polsce kryteria (ICD-10). wchodzi w skład całościowych zaburzeń rozwoju, z powiazaniem do kryteriów diagnostycznych pokrywających się z autyzmem takich jak nieprawidłowości we wzajemnych interakcjach społecznych, a także ograniczony, stereotypowy, powtarzający się repertuar zachowań.

 • XXI Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców

  W dniu 30 maja 2019 roku na stadionie MOSiR w Płocku przy ul. Sportowej 3 odbyły się XXI Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.

 • Złoty medal Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w czwórboju lekkoatletycznym

  W dniu 20 maja 2019 roku na stadionie OSiR Targówek przy ulicy Łabiszyńskiej odbyły się Mistrzostwa Warszawy szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. Dziewczęta rywalizujące w kategorii dzieci rocznik 2006-2007 zajęły 1 miejsce z wynikiem 1370 punktów.

 • W latach trzydziestych XX wieku przeprowadzono pierwsze badania wykazujące zależność miedzy wadami zgryzu a wadami wymowy. W piśmiennictwie przedmiotu można znaleźć opinie, że ten sam czynnik może być przyczyną zarówno wady zgryzu, jak i wady wymowy.

 • Szanowni  Państwo,

  z przyjemnością  informujemy, iż w Dzielnicowym  Konkursie Logopedyczno-Plastycznym organizowanym we współpracy z ZSP nr 316 w Warszawie nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca i wyróżnienia:

 • Portal POLinfo - Politechnika Warszawska

  Na bazie najlepszych światowych rozwiązań e-learningowych, po wielu latach przygotowań, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej, powstał portal POLinfo.eu, którego celem jest zainspirowanie Juniora do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.

  Dysponujemy tysiącami materiałów lub linków do materiałów dotyczących przedmiotów ścisłych, które zostały przygotowane lub zweryfikowane przez ekspertów z wiedzą techniczną i są sukcesywnie umieszczane na portalu.

 • Metoda Ruchu Rozwijającego W.Sherborne - lekcja otwarta z udziałem rodziców

  23 maja 2019 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia otwarte dla dzieci z gr.0 „B” i ich rodziców, prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego W.Sherborne.

  Opracowany przez W.Sherborne system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi. Metoda wyrasta z tak zwanego baraszkowania, które pojawia się u każdego dziecka we wczesnym dzieciństwie. Wspomaga ona prawidłowy rozwój psychoruchowy dziecka oraz koryguje jego zaburzenia. Dzięki ćwiczeniom dzieci uczą się poznawać przestrzeń i zachowywać w niej. Stają się mniej zahamowane i otwarte na sytuacje problemowe. Metoda ta pozwala dzieciom poznać swoje ciało i uczy kontrolować jego ruchy oraz ułatwia nawiązywanie kontaktów (ćwiczenia integracyjne).
 • Moduł Świetlica został zmodyfikowany

 • Lato w mieście

  Zapisy do Warszawskiego Programu "Lato w Mieście" 2019 rozpoczynają się 18 kwietnia od godziny 12:00 za pośrednictwem elektronicznego systemu zgłoszeń.

  Wejdź po wiecej informacji.

 • EKOBUDKA „Zalani przez plastik”

  26 marca na korytarzu szkolnym ustawiono EKOBUDKĘ „Zalani przez plastik”. Dwie absolwentki naszej szkoły –Aleksandra Bieleń i Zuzanna Kietlińska, w ramach projektu walki z wszechobecnym plastikiem, uświadamiały uczniów, jak mogą zmienić świat. Już w kwietniu „Dzień Ziemi”, więc ważna lekcja dla przypomnienia wszystkim, co możemy zrobić małymi krokami od siebie dla wspólnego dobra. Dziękujemy za cenną inicjatywę.

  Opracowała Magdalena Pisińska

 • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 3

  21 marca tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klas trzecich obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sportowych, śpiewały piosenki, rozwiązywały wiosenne zagadki.

 • Warsztaty pt. „Kurczęta, kaczęta”

  18 i 19 marca w klasach pierwszych odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „Kurczęta, kaczęta”.  Dzieci poznały etapy rozwoju i tryb życia tych ptaków, miały możliwość poobserwować je w czasie karmienia i pojenia, zagrały w grę sprawdzającą wiadomości przyrodnicze, a także mogły pogłaskać, a nawet przytulić te maleństwa.

 • Pierwszy „Dzień Wiosny” w klasach II

  21 marca wszystkie klasy II witały nadejście  upragnionej wiosny. Dzieci przywitały ją wesołymi piosenkami, rebusami, zabawami sportowymi oraz kolorowymi pracami plastycznymi.

 • Pierwszy Dzień Wiosny w grupach 0
  25.03.2019

  21 marca tradycyjnie, jak co roku dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci od rana przygotowywawały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach, śpiewały piosenki, wykonywały przepiekne portrety Pani Wiosny, kodowały kwiatki z użyciem mat i kolorowych kubeczków oraz sadziły cebulę, która przyozdobiła kącik wiosenny. Po południu wszystkie grupy wybrały się na spacer w poszukiwaniu wiosny.

  Opracowała Magdalena Fidura

 • Szkoła Podstawowa Nr 341 zaprasza do udziału w konkursie  pt. „Duchem Spartanie – w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz polskiej wojny obronnej 1939”.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
  3, 4, 5 kwietnia (śr, czw, pt)

  godz.                          klasa
  10:45 – 11:45    5 i 6
  12:00 – 13:00    1 i 2
  13:15 – 14:15    7 i 8
  14:30 – 15:30    4
   

 • Bum bum rurki w zerówce

  Dzieci z grupy 0 „b” uczestniczyły w pierwszych zajęciach muzycznych z wykorzystaniem BUM BUM RUREK.  Poznały historię owego instrumentu, dowiedziały się, jak właściwie z niego korzystać i jak go użytkować. Zajęcia przepełniała eksplozja energii, płynąca ze śpiewu, tańca i wspólnych zabaw muzycznych.

 • Konkurs recytatorski „Poeci dzieciom”

  Dzieci z oddziałów zerowych wzięły udział w konkursie recytatorskim pt.: „Poeci dzieciom”. Osoby biorące udział w konkursie recytowały wiersze znanych poetów takich jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Maria Konopnicka, Aleksander Fredro i wielu innych.

 • Warsztaty przyrodnicze pt.: „Antarktyka”

  Dzieci uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych pt. „Antarktyka”. Uczestnicy warsztatów  dowiedzieli się na czym polega praca polarnika i naukowca, jak żyje się 14000km, kiedy pingwiny "latają", o co najczęściej się kłócą, a także poznały zwierzęta, które żyją na Antarktyce. Warsztaty miały na celu wzbudzenie ciekawości oraz wrażliwości dzieci na przyrodę.

  Opracowała Magdaena Fidura

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 Im. "Twórców Literatury Dziecięcej"
  ul. Oławska 3
  01-494 Warszawa
 • 22 638 61 28
  22 638 61 28 (fax)

Galeria zdjęć