Listopad w grupie "0" B "Misie"

Listopad w grupie "0" B "Misie" obfitował w wiele wydarzeń. Uczyliśmy się o tym, jak działają urządzenia elektryczne w gospodarstwie domowym. Dowiedzieliśmy się o dawnych i współczesnych sposobach oświetlania pomieszczeń oraz o różnych metodach wytwarzania energii elektrycznej. Poznaliśmy historię życia i zagłady dinozaurów, ich różnych przedstawicieli - roślinożerców i drapieżniki. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie późną jesienią. Uczyliśmy się, jak rozpoznawać różne rodzaje opadów atmosferycznych

Braliśmy udział zajęciach z tańca towarzyskiego. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne np. pieski, myszki i misie. W przeddzień Święta Niepodległości odśpiewaliśmy uroczyście hymn narodowy, wykleiliśmy plasteliną flagę Polski i wykonaliśmy godło narodowe techniką wyklejanki. Poznaliśmy kolejne spółgłoski i samogłoski. Tworzyliśmy zbiory z figur geometrycznych, klasyfikowaliśmy je ze względu na kształty, wielkość i kolory. Układaliśmy z nich wesołe zwierzątka. W Dniu Misia, święcie naszej grupy, poznaliśmy historię pluszowej maskotki, misiowych bohaterów książek i filmów dla dzieci, opowiadaliśmy o swoich ulubionych przytulankach i bawiliśmy się w "Starego Niedźwiedzia". W andrzejki poznaliśmy tradycje i obrzędy ludowe związane z tym dniem, bawiliśmy się przy tym z wróżbami.

Opracowała Magdalena Zawrot