Wrzesień w grupie 0b

We wrześniu w grupie "0" B "Misie" było bardzo wesoło. Wspólnie bawiliśmy się  i uczyliśmy. Nawiązywaliśmy nowe znajomości i przyjaźnie. Spędzaliśmy miło czas w sali i na placu zabaw. Utworzyliśmy kodeks grupy "0" B, aby każdy z nas czuł się  naszej zerówce dobrze i bezpiecznie. Przeprowadziliśmy też próbne akcje ewakuacyjne, żeby nauczyć się właściwego zachowania w chwilach zagrożenia.

Wykonywaliśmy różne prace plastyczne np. wiewiórkę z płaskiego origami, muchomora lub prawdziwka, wyklejaliśmy i malowaliśmy jesienne drzewa oraz liście. Z plasteliny i kasztanów ulepiliśmy zwierzęta i owoce. Na zajęciach uczyliśmy się o darach jesieni w sadach i ogrodach. Poznaliśmy pierwsze literki i cyferki. Podczas zajęć umuzykalniających, śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy przy muzyce oraz słuchaliśmy muzyki klasycznej i relaksacyjnej. Uczyliśmy się także skakania na skakance. Konstruowaliśmy różne budowle z klocków oraz tworzyliśmy wzorki z kolorowych kołeczków.

Opracowała Magdalena Zawrot