Dzień dyni w gr. 0 „B”

Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Dzieci na zajęciach robią już nie tylko ludziki z kasztanów i żołędzi. W naszej zerówce gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA.

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe i łatwe do tworzenia warzywo – przekonali się o tym nasi zerówkowicze. W czasie obchodów jej święta ustalaliśmy potrawy, które można  wykonać z jej miąższu i spróbować, jak smakują pestki dyni. Olek, Juliusz oraz Julia z pomocą rodziców wydrążyli przepiękne dynie, w których umieściliśmy elektryczne świeczki.

Na warsztatach plastycznych, nasi zerówkowicze stworzyli z talerzyków papierowych dynie halloweenowe. Każda jest oryginalna i niepowtarzalna, co widać na poniższych zdjęciach. Na zakończenie dnia, każdy zerówkowicz udekorował klasową dynię według własnego pomysłu.

Opracowała: Tatiana Wysocka