Gra miejska „Tajemnice Parku Żeromskiego”

W trakcie wydarzenia uczniowie zapoznali się nie tylko z historią żoliborskiego parku, ale odkryli również jego walory przyrodnicze oraz zwiedzili fragmenty XIX wiecznych fortyfikacji.

30 września grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w grze miejskiej zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy „Tajemnice Parku Żeromskiego”.

Uczestnicy, podzieleni na kilkuosobowe grupy przemieszczali się według ustalonego scenariusza gry, a ich celem było  odnalezienie wskazanych miejsc, poznanie ich historii oraz wykonanie określonych zadań. Na trasie wędrówki znalazły się następujące obiekty:

1. Fontanna „Alina z dzbanem”
  2. Fort Sokolnickiego
  3. Szpital powstańczy na terenie fortu