„Spotkanie Młodych” przy Grobie Nieznanego Żołnierza

16 listopada 2018r., w 93 rocznicę złożenia prochów Nieznanego Żołnierza w arkadach Pałacu Saskiego, przedszkolaki i uczniowie szkół warszawskich spotkali się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, by oddać hołd tym wszystkim, którzy walczyli o niepodległość Polski.  Jednocześnie spotkanie to było rozpoczęciem XIV edycji Konkursu Wiedzy o Grobie Nieznanego Żołnierza, w  którym nasza szkoła bierze udział od wielu lat, a uczniowie odnoszą znaczące sukcesy.

Do zebranych przemówił płk Witold Lisowski, który przedstawił w skrócie historię powstania Grobu Nieznanego Żołnierza i podziękował wszystkim za przybycie. Po przemówieniu pana pułkownika uczestnicy spotkania złożyli na płycie grobu wiązanki kwiatów i wpisali się do Księgi Pamiątkowej Grobu Nieznanego Żołnierza. Na zakończenie wszyscy zebrani wysłuchali melodię „Śpij kolego”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8c.