Konkurs „Bo wolność krzyżami się mierzy”

Szkoła Podstawowa nr 341  im. Twórców Literatury Dziecięcej zaprasza

do udziału w konkursie pt.

„Bo wolność krzyżami się mierzy”
Z ziemi nieludzkiej do włoskiej.
Żołnierzom Armii Andersa w 80. rocznicę
jej powstania.

Konkurs ten wpisuje się w cały zespół wydarzeń organizowanych przez naszą Szkołę

z okazji 80. rocznicy powstania Armii Andersa.

Przewidujemy udział w trzech obszarach tematycznych:

• Konkurs literacki – reportaż.
  • Konkurs historyczno-informatyczny:
    • Przewodnik interaktywny: Szlakiem II Korpusu.
    • Kronika sensacji: śladami Armii Andersa – krótki filmik.
  • Konkurs plastyczny – „Bo wolność krzyżami się mierzy.”

Zaproszenie adresowane jest do uczniów klas VII i VIII warszawskich szkół podstawowych.

Jego głównym celem jest upamiętnienie 80. rocznicy powstania Armii Andersa, uczczenie pamięci bohaterów walczących o wolność ojczyzny, którzy nigdy nie zapomnieli o honorze i godności munduru polskiego.

Informujemy, że otrzymaliśmy Patronaty honorowe: Ministra Obrony Narodowej, Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Związku Polaków we Włoszech oraz Anny Marii Anders Ambasadora RP we Włoszech.

Wystąpiliśmy również o Patronat honorowy do Ministra Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Prace prosimy nadsyłać do 10.05.2021r., ponieważ przewidziana jest publikacja najlepszych prac w formie albumu. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się

10.06.2021r. na stronie internetowej szkoły w postaci prezentacji multimedialnej.

Regulamin konkursu historyczno-informatycznego

Regulamin konkursu literackiego