Konkurs „Losy Polaków na drodze do niepodległości”

Szkoła Podstawowa nr 341  im. Twórców Literatury Dziecięcej zaprasza do udziału w konkursie pt. „Losy Polaków na drodze do niepodległości”.

Konkurs ten wpisuje się w cały zespół wydarzeń organizowanych przez naszą Szkołę z okazji 100 – lecia Odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przewidujemy udział w czterech obszarach tematycznych:

• Prezentacja multimedialna – upamiętniająca powstania narodowe w walce o niepodległość,
  • Konkurs poetycki – wiersze o bohaterstwie naszych rodaków,
  • Konkurs plastyczny –  ilustracje do pieśni patriotycznych,
  • Konkurs fotograficzny –  miejsca upamiętniające walki Polaków o niepodległość.

Zaproszenie adresowane jest do uczniów warszawskich szkół podstawowych. Jego głównym celem jest upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczczenie pamięci bohaterów walczących o wolność ojczyzny, jak również zainteresowanie uczniów historią naszego kraju.

Miło nam również poinformować, iż konkurs został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości www.prezydent.pl, Ministra Obrony Narodowej www.wojsko-polskie.pl, Burmistrza Dzielnicy Bemowo, Banku Gospodarstwa Krajowego.

Naszymi partnerami w przesięwzięciu są: Zamek Królewski w Warszawie oraz Microsoft.

Prace prosimy nadsyłać do 15 września, ponieważ przewidziana jest publikacja najlepszych prac w formie albumu. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 23 października 2018 roku w komnatach Zamku Królewskiego.

Załączniki: