Turniej wiedzy o zdrowym żywieniu „Po zdrowie na Bemowie”

Dnia 17 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 341 odbył się I Dzielnicowy Turniej wiedzy o zdrowym żywieniu „Po zdrowie na Bemowie”. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Dzielnicy Bemowo Pan Michał Grodzki.

Podstawowym celem turnieju była promocja postaw oraz zachowań prozdrowotnych związanych z żywieniem i aktywnością fizyczną wśród uczniów szkół podstawowych. Do turnieju przystąpili reprezentanci klas 4-7 z  dziewięciu szkół bemowskich. Gościem specjalnym wydarzenia była Pani Katarzyna Bosacka, ekspert w dziedzinie zdrowego odżywiania oraz autorka takich programów jak: „Wiem co jem” oraz „Wiem co jem, wiem co kupuję”, która mówiła o istocie prawidłowego odżywiania. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat zdrowego żywienia.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce i główną nagrodę w kwocie 1000 zł otrzymała Szkoła Podstawowa nr 82

II miejsce i nagrodę w wysokości 500 zł otrzymała Szkoła Podstawowa nr 306

III miejsce i nagrodę w wysokości 300 zł otrzymała Szkoła Podstawowa nr 150

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ze zdrową żywnością.