Dzielnicowy konkurs „Potyczki z językiem polskim”

12 kwietnia br. w naszej placówce odbył się dzielnicowy konkurs „Potyczki z językiem polskim”. W rywalizacji brało udział 6 szkół bemowskich. Uczniowie odpowiadali na pytania i wykonywali zadania w drużynach trzyosobowych. Próbowali swoich sił m.in. w odmianie nazwisk, miejscowości, wykazywali się znajomością frazeologizmów, umiejętnością poprawiania różnych błędów w zdaniach, mieli również okazję zobaczyć, jak uczniowie naszej szkoły radzą sobie z łamańcami językowymi.

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce – SP nr 341

II miejsce – SP nr 350

III miejsce – SP nr 357

Zwieńczeniem rywalizacji był występ rapera – Mikołaja Mądrzyka Miksera, który zasiadł również w komisji konkursowej. Mikser specjalizuje się we freestyle’u, jego talent wywarł na wszystkich ogromne wrażenie.

Elżbieta Kalita