Kwiecień w grupie 0c Misie

Kwiecień był czasem pełnym pozytywnych emocji, wydarzeń edukacyjnych i atrakcji. Dzieci poznały litery: „Ł”, „J”, „F” oraz liczby: „9” i  „10”. Poznaliśmy też planety Układu Słonecznego. Przygotowywaliśmy się wspólnie do Świąt Wielkanocnych.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących tradycji wielkanocnych. Nauczyliśmy się, jak chronić naszą planetę, jak dbać o środowisko naturalne. Wykonaliśmy wiele kolorowych prac plastycznych i technicznych związanych ze świętami oraz wiosennymi krajobrazami. W szkole odbył się ogłoszony konkurs piosenki wiosennej i wielkanocnej „Zielone nutki”. Uczestnicy konkursu z grup zerowych zaprezentowali piękne utwory. Otrzymali ciekawe nagrody oraz dyplomy. Przypomnieliśmy również symbole narodowe oraz poznaliśmy znaczenie świąt 1, 2 i 3 maja. Bawiliśmy się na świeżym powietrzu i obserwowaliśmy zmiany pogodowe i przyrodnicze zachodzące w kwietniu.