Listopad w grupie Misie „0” c

W listopadzie nasza grupa brała udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. 10 listopada, w przeddzień  Święta Niepodległości ubrani w biało-czerwone stroje śpiewaliśmy hymn narodowy. Dowiedzieliśmy się, jakie są najważniejsze symbole Polski. Wysłuchaliśmy legendy o powstaniu państwa polskiego, o Warszawie, Krakowie i Toruniu.

Poznaliśmy nowe literki: „d”, „k”, „l” oraz cyfry 4 i 5. Braliśmy również udział w warsztatach hydrologicznych.  23 listopada świętowaliśmy Dzień Kredki z kalendarza świąt nietypowych, natomiast 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Misia – święto naszej grupy. Opowiadaliśmy o naszych maskotkach, rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki. Wykonaliśmy z modeliny piękne zawieszki na szyję w kształcie Misiów. Ciekawe zajęcia zakończyliśmy kreatywną pracą plastyczną. Śpiewaliśmy jesienne piosenki i tańczyliśmy przy muzyce. Poznaliśmy również zjawiska pogodowe związane z szarugą jesienną. Graliśmy na małych instrumentach perkusyjnych. Wykonaliśmy wiele pięknych prac plastycznych i technicznych. 29 listopada odwiedziliśmy Teatr Kamienica. 30 listopada rozmawialiśmy o andrzejkowych tradycjach.